do kasy suma: 0,00 zł
zarys-filozofii-indyjskiej-pawel-deussen.jpg
  • nowość

Zarys filozofii indyjskiej - Paweł Deussen - Reprint

Dostępność: Książka dostępna
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość + -szt.
Zyskujesz 40 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Filozofia indyjska a filozofia zachodu – podobieństwa i różnice

Zachęcamy Cię do odbycia pasjonującej podróży przez odległe i tajemnicze rejony filozofii indyjskiej, w którą zabierze Cię wybitny badacz Paweł Deussen, ze swoją książką Zarys filozofii indyjskiej z dodatkiem: O filozofii Wedanty i jej stosunku do metafizyki zachodniej.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad głębszymi związkami między filozofią Zachodu a mądrością indyjską? Właśnie temu służą spotkania z filozofią. Teraz masz okazję zgłębić te fascynujące zagadnienia w towarzystwie profesora Deussena, który wnikliwie analizuje, jak filozofia Indii różni się od filozoficznej tradycji zachodniej, jednocześnie pokazując, że ta różnorodność stanowi bodziec do poświęcenia jej szczególnej uwagi.

Spotkania z filozofią indyjską

Filozofia odgrywa w Indiach zasadniczą rolę. W filozofię indyjską wpisana jest metafizyka. Niezaprzeczalnie, filozofia Indii jest niezwykle istotnym elementem dziedzictwa ludzkości. Jej bogactwo, głębia i subtelność nie tylko fascynują, ale także prowokują do refleksji nad fundamentalnymi pytaniami dotyczącymi istnienia, moralności i sensu życia. Dlatego też Zarys filozofii indyjskiej to lektura obowiązkowa, nie tylko dla miłośników filozofii, ale dla każdego, kto pragnie zgłębić tajemnice ludzkiego poznania.

Ta książka to nie tylko podręcznik, ale prawdziwe źródło inspiracji i mądrości. Dzięki tej publikacji poznasz idee takich wielkich myślicieli jak Buddha, Szankara czy Ramanudźa, odkrywając bogactwo różnorodnych perspektyw na naturę rzeczywistości i ludzkiego bytu. Ta książka w przystępny sposób przedstawi Ci rozwój filozofii indyjskiej. Dzięki niej poznasz m. in. filozofię Rygwedy i filozofię po-wedyjską.

Filozofia – indyjska perspektywa postrzegania świata

W filozofii indyjskiej bezosobowy aspekt absolutu stoi w opozycji do postrzegania tej kwestii przez zdecydowaną większość innych, wielkich systemów filozoficzno-religijnych. Jest to zapewne jedna z przyczyn dla której przyjęcie założeń filozofii indyjskiej jest trudne dla przedstawicieli kultury zachodniej, która wyrosła na koncepcjach filozoficznych biorących swe źródło w mozaistycznym i chrześcijańskim widzeniu świata. Autor prowadzi Cię przez meandry myśli indyjskiej, wyjaśniając jej kluczowe koncepcje i doktryny, jednocześnie zachęcając do refleksji nad ich znaczeniem dla współczesnego świata. Jeśli chcesz się dowiedzieć co to jest Rygweda, pozwól sobie na podróż do krainy, w której filozofia jest istotną częścią życia, a życie staje się nieustanną podróżą poznania, gdzie metafizyka stanowi dopełnienie obrazu świata materialnego.

Zarys filozofii indyjskiej nie tylko odsłania przed Tobą sekrety starożytnych mędrców, ale także otwiera nowe horyzonty myślenia. Zadziwi Cię jak filozofia indyjska wplata w codzienność metafizykę, stanowiącą istotę istnienia. Filozofia Indyjska Pawła Deussena to lektura, która poszerzy Twoje horyzonty, pobudzi intelekt i zainspiruje Cię do poszukiwania prawdy i mądrości.

 

Spis treści:

I. Zarys filozofii indyjskiej
Uwagi wstępne
Pierwszy okres: Filozofia Rgvedy
Drugi okres: Filozofia Upaniszadów
Trzeci okres: Filozofia po-wedyjska

II. O filozofii Wedanty w stosunku do metafizyki zachodniej
Wstęp
1. Teologia
2. Kosmologia
3. Psychologia
4. Eschatologia
Indeks objaśniający
Wykaz cytatów
Uzupełnienia

 

Tytuł: Zarys filozofii indyjskiej z dodatkiem: O filozofii Wedanty i jej stosunku do metafizyki zachodniej

Autor: Paweł Deussen

Wydawnictwo: Armoryka

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2024

Format: 14,50 x 20,50 cm

Ilość stron: 142

ISBN: 978-83-8064-921-7

EAN: 9788380649217

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl