do kasy suma: 0,00 zł
Filtrowanie
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Wydawnictwo LTW

Wydawnictwo LTW - biografie sławnych ludzi i skarbnica literackich pereł

Wydawnictwo LTW, założone w 1996 roku przez Marię i Marka Jastrzębskich, ma w swoim dorobku ponad 450 publikacji. Wśród nich są pozycje unikatowe jak powieści awanturniczo-kryminalne Edgara Wallace’a czy kryminały Zygmunta Zeydlera-Zborowskiego. Filarami Wydawnictwa LTW są literatura piękna, naukowe publikacje historyczne, biografie i wspomnienia oraz książki podróżnicze.

Zagłada caratu - Jan Jacyna Zagłada caratu - Jan Jacyna
Producent: LTW
Cena:

30,00 zł

szt.
zobacz więcej

Historie ocalone od zapomnienia - biografie sławnych ludzi

Oferta Wydawnictwa LTW obfituje w publikacje wspomnieniowe, pamiętnikarskie i opracowania biograficzne, dzięki którym czytelnicy mogą poznawać biografie sławnych ludzi i świat, którego dziś już nie ma. Dzięki Wydawnictwu LTW czytelnicy mogą sięgnąć po ciekawe książki historyczne autorstwa prof. Pawła Wieczorkiewicza, jak np. "Sowiety. Historia ZSRS". Oferta tego wydawnictwa jest bogata w książki, które niesłusznie popadły w zapomnienie, jak kryminały Zygmunta Zeydlera-Zborowskiego lub były celowo skazywane na banicję w trudnych latach powojennych przez cenzurę PRL, jak powieści przygodowe Tadeusza Kosteckiego. To tu, między kartkami książek, ożywają wspomnienia niezwykłych osób, które odegrały kluczową rolę w kształtowaniu polskiej kultury i walki o niepodległość. Ponadto, Wydawnictwo LTW proponuje fascynujące opracowania, które rzucają nowe światło na wydarzenia w historii Polski. W ten sposób, każde dzieło w ofercie staje się drogocennym fragmentem dziedzictwa literackiego, kształtującym nasze zrozumienie kultury i historii kraju.

To właśnie Wydawnictwo LTW przywróciło do życia wszystkie czternaście tomów serii Cuda Polski, które w czasach PRL zniknęły z bibliotek i inne ciekawe książki historyczne. Wspomniana wcześniej praca pt. Sowiety. Historia ZSRS prof. Pawła Wieczorkiewicza, dostępna w Księgarni Armoryka, jest lekturą obowiązkową dla tych, którzy interesują się historią Związku Radzieckiego. Doskonałym uzupełnieniem lektury prac naukowych będą książki Sergiusza Piaseckiego: Upadek wieży Babel oraz inne opowieści i opowiastki czy Zapiski oficera Armii Czerwonej.

Wielowymiarowa działalność w trosce o polskie dziedzictwo literackie

Współpraca z instytucjami oświatowymi i kulturalnymi, takimi jak Instytut Książki, Instytut Pamięci Narodowej czy Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie, jest dla Wydawnictwa LTW oznaką zaangażowania w ocalanie i promocję polskiego dziedzictwa literackiego.

Ich publikacje trafiają do zbiorów Biblioteki Polskiej w Londynie, a wyjątkowe książki są prezentowane na najważniejszych wydarzeniach rynku książki, takich jak Krajowe Targi Książki w Warszawie, Targi Książki w Krakowie czy Targi Książki Katolickiej w Warszawie.

Wydawnictwo LTW przywraca blask książkom zapomnianych autorów, a jednocześnie jest rezerwuarem wspomnień i biografii - cennych dla badaczy historii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl