do kasy suma: 0,00 zł
Filtrowanie
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Chrześcijaństwo

Dzieje chrześcijaństwa i chrześcijanie od wieków wywierają spory wpływ zarówno na historię, jak i kulturę wielu regionów świata, przede wszystkim Europy, ale również innych kontynentów. Jest to największa religia według liczby zadeklarowanych wyznawców. Na całym globie aż 2,6 miliarda osób uważa się za chrześcijan. Nic zatem dziwnego, że dzieje Chrystusa, żywoty świętych, analizy teologiczne i historyczne opracowania dotyczące tego wyznania stanowią od lat popularny temat książek. Najbardziej interesujące tytuły znajdziesz w ofercie Wydawnictwa Armoryka.

Książki chrześcijańskie w naszej ofercie

Jeśli chcesz zagłębić się w tajemnice chrześcijaństwa, lepiej zrozumieć wpływ tej religii na losy Polski, Europy i świata czy też poznać żywoty osób, które swoją postawą przyczyniły się do wzrostu liczby wiernych, postaw na chrześcijańskie książki z oferty Księgarni Armoryka. To szereg propozycji publikowanych przez autorów żyjących w różnych miejscach i okresach. Z książek, które oferujemy, możesz dowiedzieć się między innymi, jak dzieje Chrystusa wpłynęły na życie jednostek i całych społeczeństw oraz jak kształtowały kwestie społeczne i polityczne. Zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem naszej księgarni. Jesteśmy pewni, że znajdziesz u nas książki chrześcijańskie dopasowane do Twoich zainteresowań i preferencji.

Poznaj książki chrześcijańskie, które warto przeczytać

Oferta Wydawnictwa Armoryka obejmuje wiele interesujących tytułów. Książki chrześcijańskie, które warto przeczytać to m.in.:

  • żywoty świętych – np. „Duch św. Franciszka Salezego” autorstwa siedemnastowiecznego biskupa francuskiego Jeana-Pierre’a Camusa czy „Święty Emeryk” Łukasza Nowackiego;
  • opracowania historyczne i polityczne – w tym „Pierwotne dzieje chrześcijańskiego Kościoła u Słowian obojga obrządku” Wacława Aleksandra Maciejowskiego i „Raskoł i sekty w prawosławnej Rosji” ks. Karola Dębińskiego;
  • traktaty teologiczne – m.in. „Traktat o piekle” (Andrzej Sarwa) i „Traktat o czyśćcu” (Katarzyna Genueńska).

Odpowiednio dobrana książka chrześcijańska to doskonały sposób, by lepiej poznać i zrozumieć dzieje tej religii, które już od starożytności były nierozerwalnie związane z historią Europy. Starannie wybieramy najciekawsze opracowania autorów o różnym podejściu do tematyki religijnej, by zapewnić naszym czytelnikom dostęp do jak najszerszej oferty książkowej o tej tematyce. Dzięki temu książki o chrześcijaństwie Wydawnictwa Armoryka stanowią atrakcyjną propozycję zarówno dla osób wierzących, jak i niewierzących, a także dla religioznawców i pasjonatów historii. Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą. W Księgarni Armoryka można znaleźć wiele wartościowych dzieł o chrześcijaństwie w jego różnych denominacjach.

Od dziejów Chrystusa do XXI wieku: wpływ chrześcijaństwa na historię

Nie ulega wątpliwości, że wśród licznych religii istniejących na całym świecie jedną z najbardziej wpływowych jest chrześcijaństwo. Od IV wieku n.e. chrześcijaństwo zostało uznane za oficjalną religię Cesarstwa Rzymskiego, co pozwoliło mu odcisnąć wyraźne piętno na historii Europy. Nawet dziś, mimo że religia stopniowo traci swoją rolę w życiu społecznym, ponad 60% mieszkańców Starego Kontynentu deklaruje się jako chrześcijanie. Na przestrzeni wieków religia chrześcijańska miała ogromny wpływ na politykę zarówno Europy, jak i innych części świata. Najważniejsze przykłady to schizma wschodnia, krucjaty, reformacja i liczne sobory wprowadzające zmiany w obrzędach, które tym samym kształtowały zmiany społeczne. W przypadku Polski przyjęcie chrztu przez Mieszka I w roku 966 uznaje się za początek państwowości.

Sięgnij po książki chrześcijańskie, które pomogą Ci wzmocnić wiarę lub poszerzyć swoją wiedzę o świecie. Aby uzyskać dostęp do najciekawszych tytułów, przejrzyj propozycje z naszej strony internetowej lub odwiedź naszą siedzibę w Sandomierzu. Wydawnictwo Armoryka dokłada starań, aby jego oferta zawierała wyłącznie najbardziej interesujące i wartościowe książki chrześcijańskie – zadowolenie klientów zawsze stoi u nas na pierwszym miejscu. Zachęcamy do zakupów!

Powiązane kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl