do kasy suma: 0,00 zł

Wydawnictwo Marek Derewiecki

Wydawnictwo Marek Derewiecki to istotna część polskiego rynku wydawniczego. Wywodzi się z podziemnego Wydawnictwa Antyk, które od 1990 r. działa legalnie. Marek Derewiecki specjalizuje się w literaturze filozoficznej. Wydawnictwo oferuje zarówno teksty klasyczne, jak i dzieła współczesnych filozofów.

Wyjątkowe serie Wydawnictwa Marek Derewiecki

Biblioteka Europejska to niezwykła seria książek, które zdobyły już status kultowych wśród humanistów, studentów filozofii oraz wykładowców akademickich. Seria ta jest dedykowana prezentowaniu kluczowych dzieł europejskiej myśli filozoficznej, kulturowej oraz politycznej. Choć spora część publikacji to wznowienia klasycznych tekstów, takich jak pisma św. Tomasza z Akwinu czy Immanuela Kanta, to Biblioteka Europejska wzbogaca polski rynek także o nowe, dotąd nieznane polskim czytelnikom pozycje. Seria ta została zainaugurowana wznowieniem dzieła "O duchu praw" Monteskiusza i aktualnie liczy niemal 100 tomów, stanowiących cenne źródło wiedzy. Literatura filozoficzna, wydawana w tej serii jest adresowana do osób zainteresowanych głębszym zrozumieniem europejskich korzeni i rozwojem europejskiej myśli filozoficznej.

Wydawnictwo oferuje także szereg innych serii, takich jak Daimonion, Ad Fontes, Aurea, Biblioteka Historyczna i Biblioteka Klasyków Antropologii, prezentujących prace wybitnych autorów, m. in. Marcela Griaule'a, Maurice'a Leenhardta czy Mary Douglas. Seria Daimonion, rozpoczęta w 1999 roku, wprowadza czytelników w stan refleksji nad wolnością i prawdą egzystencji.

Misja promowania wartościowych tekstów filozoficznych

Działalność Wydawnictwa Marek Derewiecki to wielowymiarowe przedsięwzięcie, które znacząco wzbogaca polską literaturę filozoficzną o wyjątkowe i cenne pozycje, często dotąd niedostępne dla polskich czytelników. Wydawnictwo Marek Derewiecki kontynuuje swoją misję odkrywania i promowania kluczowych tekstów filozoficznych wśród czytelników w Polsce i za granicą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl