do kasy suma: 0,00 zł
Filtrowanie
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Witold Gadowski

Wydawnictwo Witold Gadowski - książki pobudzające do myślenia

Witold Gadowski książki do oferty swojego wydawnictwa dobiera według klucza, który umożliwia czytelnikom rozwój intelektualny. W jego ofercie znajdziecie Państwo współczesną publicystykę, reportaże, kryminały, książki historyczne. Wiele publikacji tego wydawnictwa dotyczy spraw bieżących, ukazywanych w innym świetle i w znacznie szerszym kontekście, niż są one pokazywane przez media głównego nurtu. Adresatem tych książek są ludzie myślący, poszukujący prawdy, oczekujący oglądania zdarzeń w realnym kontekście, w którym one zachodzą. Budowanie własnych przekonań i sądów na różne tematy wymaga pełnego, prawdziwego obrazu, który książki tego wydawnictwa starają się pokazać czytelnikom. Rekomendujemy ofertę tego wydawnictwa osobom dla których wolność myślenia i działania jest istotna.

Witold Gadowski YouTube - posłuchaj o książkach, które warto przeczytać

Kanał Witold Gadowski TV jest przestrzenią medialną, w której można usłyszeć rekomendacje tego wydawcy lub krótkie recenzje dotyczące najrozmaitszych publikacji, które warto przeczytać, w tym również książek z oferty tego wydawnictwa. Skupienie się na ofercie Wydawnictwa Witold Gadowski pozwoli czytelnikom na rozwój i zbudowanie własnego światopoglądu. Witold Gadowski książki wydaje, budując jednocześnie kanon lektur adresowanych do ludzi, dla których wolność i niezależność w myśleniu stanowią wartość, na której budują swoje życie i opierają własne decyzje. Wiedza i świadomość mechanizmów społecznych i politycznych, nabywana dzięki publikacjom tego wydawcy pozwoli na zrozumienie przyczyn i przewidzenie skutków decyzji politycznych rządzących. Zrozumienie podłoża wydarzeń historycznych i skutków, jakie wywierają one na współczesność, pozwolą zrozumieć nieoczywiste - bez odczytania w kontekście - decyzje polityczne decydentów. Całość oferty oddawanej czytelnikom przez Wydawnictwo Witold Gadowski pomaga poszerzyć horyzonty, co zawsze pozytywnie wpływa na  świadome, życiowe wybory.

Witold Gadowski - komentarz niezależnego publicysty

Witold Gadowski w swojej cotygodniowej serii zatytułowanej Komentarz Tygodnia: Nadchodzi szarańcza z dn. 1 czerwca 2022 r. zarekomendował Księgarnię Armoryka.

Odwaga, pasja i tradycje rodzinne: portret Witolda Gadowskiego

Witold Franciszek Gadowski to wybitna postać polskiego dziennikarstwa, publicystyki i literatury. Urodzony 4 listopada 1964 roku w Zakopanem. Witold Gadowski jest cenionym autorem o bogatym dorobku i wszechstronnym talencie.

Osobiste doświadczenia jego rodziny, zwłaszcza ojca Franciszka, który przeżył wywózkę na Syberię, ukształtowały go jako człowieka.

Witold Gadowski jest absolwentem psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 80. XX wieku aktywnie uczestniczył w działalności opozycyjnej, będąc członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów i założycielem podziemnego klubu politycznego „Okop”. Jako członek założyciel Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”, brał udział w kluczowych wydarzeniach tamtych czasów.

Człowiek o wszechstronnym talencie i bogatym dorobku

Jako dziennikarz, Witold Gadowski zdobył uznanie jako reporter śledczy, pracując m. in. dla "Czasu Krakowskiego" oraz "Gazety Polskiej". Jego praca korespondenta wojennego na Bałkanach w latach 90. XX wieku przyniosła mu szacunek i uznanie w świecie dziennikarstwa. Odznacza się także zaangażowaniem społecznym, organizując konwoje z pomocą dla ofiar wojny w Kosowie.

Jego kariera telewizyjna obejmuje pracę dla TVN oraz Telewizji Polskiej, gdzie kierował krakowskim oddziałem. Gadowski jest również autorem książek, opowiadań, wierszy oraz piosenek, które często poruszają tematykę społeczną i polityczną. W 2012 roku wydał swoją pierwszą powieść "Wieża komunistów", będącą drugą częścią tryptyku, który rozpoczął powieścią "Smak wojny". Obie publikacje ukazują losy Andrzeja Brennera w trudnych czasach konfliktów zbrojnych.

Witold Gadowski to również gospodarz popularnego programu publicystycznego na YouTube, w którym komentuje bieżące wydarzenia polityczne i społeczne w Polsce i na świecie. Jego wszechstronne zainteresowania i głęboka wiedza sprawiają, że stanowi ważny głos w dyskusji publicznej.

Wydawnictwo Witolda Gadowskiego to niezwykłe źródło literatury, z którego warto czerpać!

Witold Gadowski książek z zakresu literatury pięknej także nie pomija w swojej ofercie wydawniczej. Pozycje warte uwagi to między innymi: Boży pył codzienności, czyli bezkompromisowy komentarz wydarzeń w Polsce i na świecie Witolda Gadowskiego, czy Niebezpieczne sąsiedztwo Artura Kawki -  książka niezwykle aktualna w świetle dzisiejszej sytuacji za naszą wschodnią granicą. Z Wydawnictwem Witold Gadowski współpracuje też Andrzej Buller. Warto sięgnąć po jego ciekawe i trzymające w napięciu powieści. Przy okazji fascynującej lektury można dowiedzieć się z nich ciekawostek historycznych - np. dotyczących konspiracyjnej komórki Marynarki Wojennej w Armii Krajowej, działającej w czasie II wojny światowej pod kryptonimem "Alfa".

Książki tego wydawnictwa prezentują zwykle odważne, kontrowersyjne i zaskakujące niekiedy oceny, co wynika ze spojrzenia na wydarzenia i ludzi z innej perspektywy lub w szerszym kontekście. Książki Wydawnictwa Witold Gadowski dotykają trudnych tematów i opisują świat takim jaki jest, z jego blaskami i cieniami.

Zapraszamy do lektury książek tego wyjątkowego wydawnictwa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl