do kasy suma: 0,00 zł
Filtrowanie
Dostępność
Nowość
Promocja

Kazimierz Marian Morawski

Kazimierz Marian Morawski - teoretyk masonerii

Kazimierz Marian Morawski, znany również jako Kazimierz Marian Dzierżykraj-Morawski, posługujący się pseudonimami Acer, Keryks, Linkeus i Mordax, był polskim historykiem, teoretykiem konserwatyzmu i masonoznawcą. Urodził się 26 stycznia 1884 roku w Krakowie, a zmarł 25 października 1944 roku w Jędrzejowie.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Kazimierz Marian Morawski - rola masonerii w rozbiorach Polski

Dorobek Kazimierza Mariana Morawskiego obejmuje m. in. książkę zatytułowaną Spisek przeciwko Polsce, czyli źródło rozbioru Polski. Studia i szkice z ery Sasów i Stanisławów. W tej książce przedstawił pogląd o inspiratorskiej roli masonerii w rozbiorach Polski. Kazimierz Marian Morawski był również inicjatorem zwołania Zjazdu Prasy Polskiej w 1938 roku w Warszawie, podczas którego powołano do życia Agencję Antymasońską.

Kazimierz Marian Morawski - wpływ na debatę publiczną

Prace Kazimierza Mariana Morawskiego i działalność miały wpływ na polskie środowiska konserwatywne i antymasońskie tamtego okresu. Jego główne zainteresowania obejmowały konserwatyzm, monarchizm oraz masonerię. Aktywność, prace i idee Kazimierza Mariana Morawskiego miały wpływ na debatę publiczną w Polsce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl