do kasy suma: 0,00 zł
Filtrowanie
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość

Żywoty świętych

Święci i błogosławieni Kościoła katolickiego od wielu wieków budzą zainteresowanie nie tylko wśród osób religijnych, lecz także zainteresowanych historią. Ich żywoty są świetnym sposobem, by lepiej poznać ich dokonania, jak również tryb życia w innych epokach. W ramach oferty Wydawnictwa Armoryka dostępne jest kompletne wydanie „Żywotów świętych”, autorstwa ks. Władysława Hozakowskiego – zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi propozycjami.

ŻYWOTY ŚWIĘTYCH PAŃSKICH (komplet w 12-tu tomach) - ks. Władysław Hozakowski ŻYWOTY ŚWIĘTYCH PAŃSKICH (komplet w 12-tu tomach) - ks. Władysław Hozakowski
Producent: Armoryka
Cena:

369,99 zł

Cena regularna: 392,00 zł

Najniższa cena: 299,00 zł
kpl.
zobacz więcej
  • promocja

Kult świętych w katolicyzmie

Święci Kościoła katolickiego od dawna odgrywają ważną rolę religijną i są wspominani przez różne uroczystości ku ich czci. Warto jednak zaznaczyć, że znaczenie terminu „święty” zmieniało się wraz z rozwojem religii. W biblijnym ujęciu za świętych uznawało się wszystkie osoby żyjące zgodnie z przykazaniami Boga – byli oni zatem uważani za zbawionych jeszcze za życia. W późniejszym czasie nazywano tak jedynie osoby zmarłe, które w ciągu swojego życia wykazały szczególne przywiązanie do cnoty wiary. Kolejnym wymogiem jest dokonanie cudu za wstawiennictwem nowego świętego. Ogłoszenie osoby świętą to kanonizacja, a wcześniejszym etapem jest beatyfikacja (przyznanie statusu osoby błogosławionej). Obydwa z tych procesów są obarczone licznymi wymogami opisanymi w konstytucji apostolskiej.

Wyjątkowe miejsce wśród wielu osób, uznanych przez Kościół katolicki za święte, stanowią święci: męczennicy, czyli osoby oddające swoje życie za wiarę lub w efekcie prześladowań na tle religijnym; ludzie wyjątkowo pobożni (w tym osoby świeckie) czy też założyciele zakonów i zgromadzeń religijnych. Męczennicy chrześcijańscy są darzeni szczególną czcią z uwagi na fakt, że ich życiowa droga, uwieńczona została ofiarą z życia, które oddali niewinnie, z wyboru idąc z Jezusem, który niewinnie cierpiał prześladowania i oddał życie dla zbawienia ludzi.

Żywoty świętych – książka w ofercie Wydawnictwa Armoryka, wydanie w dwunastu tomach

Jeśli interesują Cię chrześcijańscy męczennicy i święci Kościoła katolickiego, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W tej kategorii znajdziesz przede wszystkim dzieła księdza Jana Władysława Hozakowskiego, doktora teologii i kapłana żyjącego w latach 1869–1934. Obok kościelnej aktywności był on również zapalonym badaczem chrześcijaństwa, współpracującym z katolickimi czasopismami i redagującym pisma religijne. Ksiądz Hozakowski był ponadto jednym z założycieli Uniwersytetu Poznańskiego – sprawował on pieczę nad Wydziałem Teologii i Wydziałem Medycyny. Jako autor pozostawił po sobie wiele wartościowych dzieł – część z nich można nabyć właśnie u nas.

Żywoty świętych pańskich” to podzielone na 12 tomów zestawienie najważniejszych informacji o poszczególnych osobach kanonizowanych przez Kościół katolicki. Liczba 12 nie jest tutaj przypadkowa – opracowanie jest podzielone na oddzielne dni, w których upamiętnia się konkretnych świętych. Dzięki temu jest to wyjątkowo atrakcyjna propozycja dla osób religijnych, które chcą dowiedzieć się czegoś na temat świętego, wspominanego w danym dniu.

Ks. Hozakowski i „Żywoty świętych” – książka w osobnych tomach lub zestaw

Książki „Żywoty świętych” są dostępne w naszej ofercie zarówno jako pojedyncze tomy na osobne miesiące, jak i w komplecie, składającym się z 12 tomów. Zakup całego zestawu to dobry sposób, by nieco zaoszczędzić, a jednocześnie szybko uzupełnić domową biblioteczkę oraz uzyskać dostęp do informacji o różnych świętych. Co ważne, „Żywoty świętych pańskich” w naszym wydaniu zawierają nie tylko informacje skompilowane przez oryginalnego autora, ks. Władysława Hozakowskiego, lecz także pochodzące z innych źródeł – m.in. ks. Piotra Skargi. Dzięki temu czytelnicy mogą liczyć na kompletną wiedzę na temat chrześcijańskich świętych i męczenników.

Dlaczego warto wybrać Wydawnictwo Armoryka?

Jako wydawnictwo doskonale rozumiemy potrzeby osób zafascynowanych historią i różnymi religiami. Oprócz tekstów chrześcijańskich można u nas znaleźć również tytuły z obszaru rodzimowierstwa, buddyzmu, islamu, judaizmu, zaratusztrianizmu i wiele więcej, jak również interesujące opracowania historyczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą na stronie internetowej. Jesteśmy pewni, że wśród oferowanych książek, każdy miłośnik historii znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy do zakupów!

Powiązane kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl