do kasy suma: 0,00 zł
Filtrowanie
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Wydawnictwo M

Wydawnictwo M - pionier w dziedzinie literatury religijnej od 1981 roku

Wydawnictwo M zostało założone w 1981 r. w Krakowie. Początkowo funkcjonowało pod nazwą "Maszachaba", by w roku 1989 przyjąć obecną nazwę. Wydawnictwo M zajmuje się publikacją książek o tematyce religijnej. Wydawnictwo to wyróżnia się na tle innych, wydając tysiące tytułów, z których wiele weszło do kanonu literatury religijnej w Polsce. Książki religijne Wydawnictwa M obejmują szeroki zakres tematyczny: od Biblii przez modlitewniki, publikacje teologiczne, po objawienia.

Wydawnictwa M - Kraków miejscem propagowania nauk św. Jana Pawła II

Od początku pontyfikatu Jana Pawła II Wydawnictwo M aktywnie propagowało jego nauki i czyni to do dziś. Po śmierci papieża Polaka, nakładem tego wydawnictwa ukazały się wszystkie, zawarte w XVI tomach, dzieła JPII, za co wydawca został wyróżniony nagrodami TOTUS i FENIKS. Proces wydawniczy został objęty patronatem kardynała Stanisława Dziwisza i prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a papież Benedykt XVI pobłogosławił dzieło. W ofercie Wydawnictwa M znalazło się także wiele dzieł opatrzonych komentarzami Jana Pawła II, m. in.: Biblia, Ewangeliarz i Psałterz.

Ks. Dolindo Ruotolo - autor modlitwy "Jezu, Ty się tym zajmij"

Dzięki Wydawnictwu M, do rąk polskich czytelników trafiły przekłady książek księdza Dolindo Ruotolo - niezwykłego kapłana z Neapolu, który w swoim życiu napotkał wiele trudności, a w swoich pracach dzieli się refleksjami na temat własnych przeżyć, zachęcając do szukania dobra w naszych doświadczeniach i do odkrywania śladów Bożej miłości i działania w naszym życiu, a także do otwarcia się na działanie Ducha Świętego poprzez modlitwę. W swoich książkach podkreśla, że wszystkie doświadczenia, choćby były trudne, pomagają w budowaniu większego zaufania do Pana Boga, a żadne trudności nie są w stanie nas złamać czy przerazić. To uniwersalne przesłanie nadziei i siły dla każdego, kto zmaga się z wyzwaniami życia.

Ksiądz Dolindo Ruotolo był autorem wielu modlitw i pism o tematyce duchowej, w tym modlitwy "Jezu, Ty się tym zajmij". Jego nauczanie skupiało się na miłości i ufności wobec Boga, a także na potrzebie nawrócenia i życia w zgodzie z wolą Bożą.

Jego kult wzrósł wkrótce po śmierci. Wielu wierzących zaczęło się modlić za jego wstawiennictwem. Od 1971 r. prowadzony jest proces beatyfikacyjny tego skromnego kapłana.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl