do kasy suma: 0,00 zł
Filtrowanie
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Mitraizm

Mitraizm to starożytna religia obecna początkowo na terenie Azji Mniejszej, a później także Persji i Cesarstwa Rzymskiego. Historia kultu Mitry sięga aż XIV wieku p.n.e. – według niektórych badaczy mógł on mieć istotny wpływ na inne religie, np. na zaratusztrianizm. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, sięgnij po książki dostępne w ofercie Wydawnictwa Armoryka.

Mitraizm – kult dostępny wyłącznie dla wtajemniczonych

Wyróżniającą cechą mitraizmu była jego mistyczna natura. Udział w obrzędach wymagał przede wszystkim przejścia inicjacji, która składała się z kilku etapów – w tym złożenia krwawej ofiary. Dzięki temu uczestnicy mieli doznać wiedzy dotyczącej różnych tajemnic świata. Inicjacje odbywały się w specjalnych świątyniach nazywanych mitreami. Mitraizm mógł w sporym stopniu wpłynąć na rozwój starożytnych społeczności – do jego wyznawców należeli nawet niektórzy cesarze Rzymu (m.in. Kommodus i Konstantyn I).

Interesujące książki na temat mitraizmu w ofercie Księgarni Armoryka

Chcąc zrozumieć wpływ, jaki mitraizm wywarł zarówno na swoich wyznawców, jak i na inne religie, warto zapoznać się nie tylko z samymi zasadami tego kultu, lecz także z jego znaczeniem społecznym i historycznym. Można to zrobić poprzez lekturę dzieł badaczy zajmujących się właśnie tym wyznaniem. W ofercie Księgarni Armoryka dostępne są m.in. „Misteria Mitry” autorstwa G.R.S. Meada – angielskiego pisarza i historyka żyjącego w latach 1863–1933. Był on jednym z najbardziej znanych badaczy starożytnych tradycji filozoficznych i religijnych. Dzięki temu można liczyć na dokładne zbadanie tematu mitraizmu i możliwość zapoznania się ze wszystkimi istotnymi kwestiami związanymi z tym kultem.

Wydawnictwo Armoryka – od pasjonatów dla pasjonatów

Wśród naszych publikacji znajdziesz wiele wartościowych dzieł o tematyce historycznej i religijnej. Pasja do tych dwóch obszarów to coś, co kieruje nami od samego początku. To sprawia, że jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom najlepsze książki. Dzięki temu, że sami jesteśmy pasjonatami, doskonale rozumiemy potrzeby innych miłośników historii i religioznawstwa. Zapraszamy do zakupów!

Powiązane kategorie:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl