do kasy suma: 0,00 zł

Historia Słowian

Słowianie – poganie, ludzie lasów, fascynujący lud, protoplaści kilkunastu współczesnych narodów o naturze wojowników, która nieraz zaskoczyła ich niesłowiańskich sąsiadów. Czczący bogów natury Słowianie przyjęli chrześcijaństwo. Mimo to wiele z ich wierzeń zostało zachowanych – w pisemnych relacjach, a nawet obrzędach, których nie mają inni chrześcijanie. Fascynacja Słowiańszczyzną przeżywa renesans – i słusznie. Poznajcie bogatą słowiańską historię, i przekonajcie się, jak wiele można odkryć na nowo wraz z naszymi publikacjami. Podróż w przeszłość zaczyna się teraz!

Tajemnicza przeszłość Słowian

Zapraszamy do odbycia fascynującej podróży. Historia Słowian, a właściwie badania nad nią są wciąż pełne niedopowiedzeń i zagadek, które czekają na swoje rozwiązanie – to czyni ją jedną z najciekawszych dziedzin historii do zgłębiania. Dzięki powrotowi zainteresowania kulturą i obyczajami naszych protoplastów pojawiło się wiele publikacji, których zainteresowani tym tematem po prostu nie mogą nie przeczytać. W Księgarni Armoryka oferujemy szeroki wybór tych tytułów, które pozwalają zgłębić aspekty słowiańskiej kultury, tradycji i ich wpływu na historię Europy. Nasza oferta obejmuje lektury dotyczące historii Słowian o szerokim zakresie tematycznym: od rozpraw dotyczących praw słowiańskich (polecamy "Historię porównawczą praw słowiańskich" Oswalda Balzera) przez początki państwa polskiego w kontekście słowiańskim ("Lechicki początek Polski" Karola Szajnochy czy "Genealogia książąt i królów polskich od roku 880 do roku 1195" autorstwa Augusta Bielowskiego) aż po publikacje na temat języka, mitologii czy wpływu Słowian na historię starożytną Europy. Zainteresowanych odsyłamy do książek: "O Słowianach i ich pobratymcach. Rozprawa o języku sanskryckim" Walentego Majewskiego, "Księgi Rodu Słowiańskiego" Pawła Stalmacha i "Listy o starożytnościach słowiańskich" Tadeusza Wolańskiego.

Słowianie nie istnieli w próżni i badacze są tego świadomi. Rezultatem postrzegania Słowian jako sąsiadów, którzy mają wpływ i równocześnie są pod wpływem kultur innych narodów, jest chociażby "Historia literatury łotewskiej i łatgalskiej" Tadeusza Zubińskiego.

Publikacje o historii Słowian

Czy szukacie Państwo wiedzy o pradawnych Słowianach? Chcecie lepiej zrozumieć naszą tożsamość, kulturę i dziedzictwo? W takim razie nasza oferta dotycząca historii Słowian z pewnością jest warta bliższego poznania. Lektury pomogą Państwu zgłębić tajemnice naszych korzeni narodowo-kulturowych oraz mogą nieco rozjaśnić takie kwestie, jak np. zagadnienie wpływu dziedzictwa Słowian na historię i kulturę Europy.

Zapraszamy do lektury książek z oferty naszej księgarni, które pozwolą Państwu odkryć jak różnorodna i fascynująca jest historia Słowian. Odnajdziecie tu Państwo publikacje, które nie tylko pozwolą Państwu odkryć bogactwo kultury dawnych Słowian, ale pokażą też, jak z czasem wiedza na temat Słowiańszczyzny rosła, a interpretacje zabytków tej kultury zmieniały się – od traktowania ich jak zwykłych pogan, przez szukanie zależności między Słowianami i Sarmatami (proponujemy doskonały XIX-wieczny traktat "Lechia, Sarmaty, Puny i ślachta" Szczęsnego Morawskiego), aż po współczesne, szeroko zakrojone badania, których rezultaty przybliża chociażby "Co każdy Słowianin wiedzieć powinien. Zeszyt 1" Dragomiry Płońskiej.

Poznajcie bogatą historię Słowian

Słowianie to nie tylko Polska – a choć już wspominaliśmy o tym przy okazji innych publikacji, warto zwrócić uwagę również na teksty np. legend założycielskich miast naszych południowych sąsiadów ("Libussa albo założenie miasta Pragi" autorstwa Wilanda) czy o historii ziem geograficznych zamieszkanych przez ten lud (tu polecamy "Słowiańskie rzeki w Europie. Przyczynek do starożytności słowiańskich" Teofila Tomickiego). Jeśli szukacie Państwo kompendiów wiedzy na temat historii Słowian, też znajdziecie je Państwo tutaj! Polecamy na przykład "Księgi Rodu Słowiańskiego" Pawła Stelmacha czy "Rys historyczny dawnych słowiańskich i słowiańsko-ruskich narodów" Ignacego Benedykta Rakowieckiego.

Księgarnia Amoryka zaprasza na przygodę, jaką jest poznawanie słowiańskiej historii z książkami, które znajdą Państwo w naszej ofercie!

Zobacz również:

Wierzenia Słowian

Słowianie Zachodni

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl