do kasy suma: 0,00 zł
upaniszady.jpg
  • nowość

Upaniszady. Kauszithaki, Baszkala, Kena, Mahanarajana, Kathaka, Maitrajana, Isa, Aruneja, Paramahansa, Brahmabindu, Tedżobindu, Mandukja Karika

Dostępność: Książka dostępna
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 30,00 zł 30.00
ilość + -szt.
Zyskujesz 30 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Upaniszady - wedyjskie objawienie

Upaniszady to teksty z VIII-III w. p.n.e., zawierające esencję wedyjskiego objawienia. Sięgając po nie poznasz filozofię brahman, atmana, samsary i karmana. Lektura Upaniszad pozwoli Ci odkryć korzenie hinduskiej duchowości i ułatwi Ci jej zrozumienie.

W Upaniszadach zawarte są najgłębsze tajemnice, myśli i filozofia starożytnych Indii. To mistyczne teksty, które pozwolą Ci poznać religijno-filozoficzne fundamenty, stanowiące podwaliny rozwoju duchowego. Czytając Upaniszady poznasz niezwykłe wedyjskie objawienia. W tym wyjątkowym zbiorze znajdziesz ponad 200 upaniszad, które zrodziły się z głębokiej refleksji nad sensem istnienia, naturą wszechświata i ludzkiego ducha.

Upaniszady - uniwersalna mądrość

Upaniszady to nie tylko zbiór tekstów filozoficznych, poszerzających wiedzę z zakresu filozofii indyjskiej. Jak wszystkie teksty źródłowe, także i Upaniszady, skłaniają czytelnika do głębszej refleksji na temat wszechświata, istnienia i natury ludzkiej. Upaniszady to wyjątkowy zbiór filozoficzno-religijnych tekstów źródłowych, które wywierają wpływ na współczesną myśl filozoficzną. Upaniszady to lektura, której nie możesz pominąć, jeśli poszukujesz mądrości i zrozumienia hinduskiej drogi duchowego rozwoju.

Upaniszady - indyjska myśl filozoficzna

Niezwykłe jest to, że te dawne teksty, w dzisiejszych czasach nie straciły nic ze swej mocy i aktualności. W prezentowanym zbiorze Upaniszad, obejmującego teksty takie jak Kauszithaki, Baszkala, Kena czy Maitrajana, podejmiesz intelektualne poszukiwania, których korzenie sięgają początków kształtowania się hinduskiej myśli filozoficznej. To wyjątkowe wydanie zawiera także teksty takie jak: Isa, Aruneja, Paramahansa, Brahmabindu, Tedżobindu, Mandukja Karika. Każdy z tych starożytnych traktatów zbliży Cię do zrozumienia indyjskiej filozofii, ukazując złożoność myśli, która była kształtowana przez wieki.

 

Tytuł: Upaniszady. Kauszithaki, Baszkala, Kena, Mahanarajana, Kathaka, Maitrajana, Isa, Aruneja, Paramahansa, Brahmabindu, Tedżobindu, Mandukja Karika

Autor: nieznany

Przekład: A.S. Pełkowski

Wydawnictwo: Armoryka

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2023

Format: 14,50 x 20,50 cm

Ilość stron: 128

ISBN: 978-83-8064-277-5

EAN: 9788380642775

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl