do kasy suma: 0,00 zł
Filtrowanie
Producent
Cena
  • od
    do

Historia Polski

Interesują się Państwo historią Polski? W Księgarni Armoryka oferujemy książki, które pozwalają zgłębić wiedzę o wydarzeniach i postaciach, które miały wpływ na nasz kraj na przestrzeni wieków. Zacznijmy przygodę z przeszłością już dziś – zapraszamy Państwa do sprawdzenia naszej szerokiej oferty i znalezienia publikacji dotyczącej historii Polski dla siebie!

Analiza strategiczna RP w perspektywie XXI wieku - Piotr Szczurowski Analiza strategiczna RP w perspektywie XXI wieku - Piotr Szczurowski
Producent: Armoryka
Cena:

89,90 zł

Cena regularna: 98,00 zł

Najniższa cena: 98,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
Hetman - Bartosz Paprocki Hetman - Bartosz Paprocki
Producent: Armoryka
Cena:

23,00 zł

szt.
zobacz więcej

Księgarnia Armoryka – polska historia na wyciągnięcie ręki

Księgarnia Armoryka oferuje szeroki asortyment książek, które pozwolą Państwu poznać historię Polski w jej różnych aspektach. Wiemy, że przeszłość można opisywać na różne sposoby, dlatego na naszych półkach znajdą Państwo zarówno tytuły przedstawiające historię Polski w kontekście konkretnego wydarzenia czy też epoki, jak i skupiające się na biografiach ważnych postaci. W końcu będą mieli Państwo okazję wybrać również traktaty i rozważania przedstawiające kontekst politologiczno-historyczny, pozwalające na jeszcze lepsze zrozumienie ciągów przyczynowo-skutkowych poszczególnych wydarzeń.

Każda z naszych książek to ciekawa lektura, gwarantująca rzetelne informacje i ciekawe spojrzenie na różne okresy naszej historii. Za sprawą książek na temat historii Polski możemy zrozumieć, jakie wydarzenia, postaci – a czasem nawet zwykłe przypadki – tworzą naszą przeszłość i w rezultacie kształtują również teraźniejszość.

Najlepsze publikacje o historii Polski

Jeżeli poszukujecie Państwo najlepszej i unikalnej książki o historii Polski, z pewnością znajdziecie coś dla siebie w Księgarni Armoryka. Dla nas ważne jest, aby każdy, kto chce zgłębić historię naszego kraju, miał możliwość otrzymania rzetelnej wiedzy. W ofercie znajdziecie Państwo publikacje, które są nie tylko pasjonujące, ale także dobrane pod kątem ich staranności opracowania i wiarygodności warsztatu naukowego autorów. To najlepsze książki o historii Polski, które są wynikiem pracy wybitnych historyków, poświęcających wiele lat na badania i zrozumienie przeszłości naszego kraju lub reprinty publikacji, mających wysoką wartość historyczną. Lektura każdej pozycji z naszej oferty może pomóc Państwu poszerzyć swoją wiedzę na temat historii naszego kraju. To na przykład "Al Bekri o Polakach i ich sąsiadach. Lista władców Polaków według literatury niemieckiej" autorstwa Władysława Łebińskiego i Franciszka Piekosińskiego – traktat o polskich władcach i ich rządach, ale przedstawiony w kontekście postrzegania ich na arenie międzynarodowej. Dla osób fascynujących się historią przez pryzmat różnorodności religijnej naszego kraju proponujemy książkę autorstwa Szczęsnego Morawskiego "Arianie polscy" – to szczegółowe studium o jednym z ważnych ruchów religijnych w Polsce, zawierające również bogate informacje z epoki autora. Fanów historii rozważanej przez pryzmat bitew i związanej z nimi polityki zachęcamy do spojrzenia na książkę Józefa Szujskiego "Cecora i Chocim" – to tytuł, który dotyczy XVII w., kluczowych wydarzeń mających znaczący wpływ na kształtowanie się granic i polityki kraju. A ponieważ historia to nie tylko bitwy, przygotowaliśmy również pozycje, które mogą zafascynować zarówno miłośników numizmatyki jak i osoby głodne wiedzy o polskiej gospodarce – to na przykład "Dawne monety polskie Dynastii Piastów i Jagiellonów" autorstwa Kazimierza Stronczyńskiego.

To tylko kilka tytułów z naszej ciekawej oferty. Miłośnicy biografii mogą zainteresować się reprintem obszernego dzieła ks. Ignacego Chodynickiego "Dykcjonarz uczonych Polaków i Polek, zawierający krótkie rysy ich życia, szczególne wiadomości o pismach i krytyczny rozbiór ważniejszych dzieł niektórych". Nawet Ci z Państwa, którzy poszukują publikacji historycznych na nietypowe tematy, znajdą coś dla siebie. Polecamy "Dziwolągi heraldyczne" Franciszka Kamockiego, książkę traktującą o zasadach polskiej heraldyki, a raczej przykładach ich łamania. Zapraszamy do przeglądania naszej oferty i lektury najciekawszych dla Państwa dzieł!

Historia Polski — zainspiruj się przeszłością

Dlaczego mówimy o inspiracji? Ponieważ publikacje w Księgarni Armoryka to przykład, że historia Polski jest fascynującym, wieloaspektowym zjawiskiem, o którym napisano wiele, ale można jeszcze więcej. Jednakże bez względu na to, czy poszukują Państwo reprintów, by zacząć własne badania, czy opracowań historycznych, by zgłębić dopiero rozwijaną wiedzę, odpowiedni tytuł znajdą Państwo w naszej ofercie. Historia Polski opisywana przez pryzmat polityki, wojen, gospodarki, religii, kultury czy rękodzieła – nieważne, który zakres fascynuje Państwa najbardziej. Posiadamy unikatowe książki, które pozwolą Państwu zaspokoić głód wiedzy lub rozniecić go na nowo.

Zobacz również:

Historia Europy

Historia średniowiecza

Historia powszechna

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl