do kasy suma: 0,00 zł
Filtrowanie
Producent
Cena
  • od
    do

Historia średniowiecza

Interesują się Państwo historią średniowiecza? Księgarnia Armoryka zaprasza do odkrycia bogactwa średniowiecznych kronik, sag oraz legend. Nasza oferta obejmuje zarówno historię średniowiecza Polski, jak i dzieła literatury światowej, które pozwolą Państwu poznać bliżej czasy rycerzy i zakonów. Poznajcie Państwo historię początków średniowiecza w Europie oraz zapoznajcie się z początkami naszego państwa. Zapraszamy do poznania kolekcji niezwykłych książek historycznych i poznania średniowiecznej historii, która ożywa na kartach naszych publikacji.

Podbój Prus w XIII wieku. Przyczyny „krzyżackiego” sukcesu - Piotr Szczurowski Podbój Prus w XIII wieku. Przyczyny „krzyżackiego” sukcesu - Piotr Szczurowski
Producent: Armoryka
Cena:

44,90 zł

Cena regularna: 53,00 zł

Najniższa cena: 39,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Prusowie - Piotr Szczurowski Prusowie - Piotr Szczurowski
Producent: Armoryka
Cena:

55,00 zł

szt.
zobacz więcej
Wojna pruska - Jan z Wiślicy Wojna pruska - Jan z Wiślicy
Producent: Armoryka
Cena:

17,00 zł

szt.
zobacz więcej

Historia średniowiecza: podania z przeszłości na podstawie dokumentów i źródeł

Proponujemy Państwu szeroki wybór książek poświęconych historii średniowiecza, które bazują na rzetelnych dokumentach, faktach i źródłach historycznych. Nasza oferta obejmuje publikacje traktujące o różnych aspektach życia w średniowieczu, od polityki i wojen, przez kulturę, aż po codzienne życie ludzi tamtych czasów. Każda książka, która została wybrana do naszej oferty, to wynik dogłębnych badań i analiz, prezentujących historię średniowiecza w sposób naukowy, ale jednocześnie przystępny i zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców. Dzięki temu czytelnicy mogą zdobyć wiedzę o tej fascynującej epoce, opartą na solidnych podstawach źródłowych. Zapraszamy Państwa do odkrycia historii średniowiecza Polski oraz Europy, gdzie każda książka to podróż w czasie, umożliwiająca lepsze zrozumienie przeszłości i jej wpływu na współczesność. Nasza oferta jest skierowana zarówno do studentów historii, jak i entuzjastów epoki średniowiecza, pragnących poszerzyć swoją wiedzę i zaspokoić ciekawość.

Klasyczne dzieła literatury średniowiecznej

W Księgarni Armoryka odkryć można prawdziwe skarby literatury średniowiecznej. Z pasją wplatając historię średniowiecza Polski w kontekst europejski, oferujemy naszym czytelnikom fascynujące teksty, przybliżające wiedzę o epoce rycerzy, dam dworu czy budujących mocarstwo Polski władców. W naszych książkach historia średniowiecza jest przedstawiona na podstawie wiarygodnych źródeł historycznych, które dostarczają szczegółowych informacji o wydarzeniach i postaciach z tego okresu.

Nasze publikacje to prawdziwa uczta dla miłośników średniowiecznej literatury. W ofercie znajdą Państwo teksty źródłowe, które wiernie odzwierciedlają codzienne życie w średniowiecznej Polsce, dostarczając rzetelnych informacji o tamtych czasach. Te publikacje zawierają szczegółowe relacje i opisy, które razem tworzą bogaty obraz historii średniowiecza. Dzięki naszym publikacjom przeniosą się Państwo w czasy, gdy historia dopiero się kształtowała. Ożywają w nich losy wielkich władców, rycerzy, artystów, ale także zwykłych ludzi, których życie nierozerwalnie wpisało się w historię średniowiecza Polski i Europy. Już dziś przenieśmy się w niepowtarzalny i pełen przygód, ale też nauki, świat literatury średniowiecznej.

Wprowadzenie do historii początków średniowiecza

Okres początków średniowiecza jest niezwykle fascynujący, pełen niezwykłych opowieści, które zadziwiają swoją głębią i znaczeniem. Oto – tylko kilka! – przykładów z naszej oferty:

  • "Bitwa nad rzeką Sirgune" autorstwa Piotra Szczurowskiego, która przedstawia jedno z ważniejszych wydarzeń militarnych w historii średniowiecza, ukazując zarówno aspekty wojenne, jak i polityczne tego okresu;
  • "Corpus iuris Polonici medii aevi" Oswalda Mariana Balzera, opracowanie redakcyjne dr Artura Lisa, to kompendium średniowiecznego prawa polskiego, które jest niezbędne dla zrozumienia prawnych aspektów życia w średniowiecznej Polsce;
  • "Dzieje Rzeczypospolitej Polskiej do piętnastego wieku" autorstwa Jędrzeja Moraczewskiego, oferujące szeroki przegląd historii Polski od początków państwowości aż do XV wieku;
  • "Esterka i inne kobiety Kazimierza Wielkiego" autorstwa Ernesta Sulimczyka Świeżawskiego to książka, która rzuca światło na życie i wpływ kobiet na dworze jednego z najwybitniejszych władców Polski.

Te i inne książki z naszej oferty to nie tylko źródło wiedzy, ale także fascynujące opowieści, które pozwalają czytelnikom zrozumieć i docenić złożoność i bogactwo historii średniowiecza. Zapraszamy do odkrywania tych niezwykłych czasów.

Jak historia średniowiecznej Polski wpłynęła na Europę?

Historia średniowiecznej Polski miała znaczący wpływ na rozwój kultury i polityki w Europie. Rozwijanie się państwa polskiego w średniowieczu miało wyraźny wpływ na relacje międzynarodowe we Wschodniej Europie. Książki, których tematyką jest historia średniowiecza Polski, prezentują wiele aspektów rodzimej historii, które równocześnie wpłynęły na kształt Europy, jak:

  • kluczową rolę Polski w rozprzestrzenianiu chrześcijaństwa w Europie Wschodniej;
  • polityczne i ekonomiczne powiązania Polski z innymi europejskimi królestwami.

Te i wiele innych aspektów związanych z historią średniowiecznej Polski znajdą Państwo omówione w Publikacjach Wydawnictwa Armoryka. Taka lektura stanowi solidne podstawy do zrozumienia europejskiego dziedzictwa.

Zobacz również:

Historia Polski

Historia Europy

Historia powszechna

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl