do kasy suma: 0,00 zł

Rodzimowierstwo

Rodzimowierstwo słowiańskie to temat, który od wielu lat ciekawi zawodowych historyków i pasjonatów historii zarówno z Polski, jak i z innych krajów słowiańskich. Mimo że religia Słowian została niemal całkowicie wyparta przez chrześcijaństwo w czasach średniowiecza, pradawne wierzenia do dziś budzą zainteresowanie. Rodzimowierstwo można poznać głębiej dzięki publikacjom z oferty Księgarni Armoryka. Zajrzyj do nas i sprawdź, co znajdziesz w naszej ofercie.

Rodzimowierstwo – różne perspektywy najbardziej znanych slawistów i badaczy religii słowiańskich

Przeglądając literaturę na temat religii Słowian, można zauważyć, że rodzimowierstwo słowiańskie było dość złożonym zbiorem różnorodnych wierzeń. Tak jak w przypadku innych systemów wyznaniowych, rodzimowiercy słowiańscy budowali swoją wiarę oparciu o obserwacje otaczającego ich świata i mających miejsce zdarzeń. Aby lepiej zrozumieć wierzenia ludów słowiańskich, wielu badaczy decyduje się na przeprowadzanie analiz porównawczych z innymi religiami w tym samym obszarze geograficznym lub sąsiednich regionach. Do przykładów takich analiz można zaliczyć m.in. opracowania Oswalda Balzera, „Bałwochwalstwo słowiańskie” Joachima Lelewela czy „Bogoznawstwo Słowian” Jana Sasa Zubrzyckiego.

Nie jest to oczywiście jedyne podejście do religii Słowian. Rodzimowierstwo to temat, który można analizować na wiele sposobów. W naszej ofercie książkowej znajdziesz dzieła znanych badaczy, slawistów i etnografów, takich jak Aleksander Brückner, Szczęsny Morawski czy wspomniani już autorzy. Dzięki temu z Księgarnią Armoryka możesz pogłębić swoją wiedzę w tym niezwykle pasjonującym obszarze, co ma znaczenie m.in. dla zrozumienia wczesnej historii Polski.

Nie tylko rodzimowierstwo: poznaj dzieła, które biorą pod lupę historię wczesnej Polski i dzieje regionów, zamieszkiwanych przez Słowian

Wczesna państwowość polska kształtowała się pod wpływem różnych czynników – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Istotną rolę odgrywało rodzimowierstwo, jednak jest to tylko jeden element bardzo skomplikowanej układanki. Aby uzyskać szerszą perspektywę na to, jak rodzimowierstwo słowiańskie odznaczyło się na dziejach Polski w czasach średniowiecza i nie tylko, zapoznaj się z tytułami dostępnymi w ofercie Księgarni Armoryka. To dzieła takie jak „Genealogia książąt i królów polskich od roku 880 do roku 1195” Augusta Bielowskiego, „Lechicki początek Polski” Karola Szajnochy czy „Listy o starożytnościach słowiańskich” Tadeusza Wolańskiego. Stawiamy na szeroki wybór najbardziej wartościowych książek, dzięki czemu jako nasz klient możesz nieustannie zdobywać nową wiedzę.

Księgarnia Armoryka – Twoje miejsce zdobywania wiedzy o historii i religii

Tematy historyczne i religijne to główne obszary, na których skupiamy się podczas tworzenia naszej oferty. To sprawia, że oferta Księgarni Armoryka od wielu lat przyciąga pasjonatów historii i religioznawstwa. Warto przy tym zaznaczyć, że do naszej oferty trafiają nowe tytuły, które pozwolą Ci spojrzeć na rodzimowierstwo i inne zagadnienia z szerszej perspektywy. Zapraszamy do zakupów na naszej stronie lub wizyty w naszym punkcie stacjonarnym. Znajdziesz nas w samym centrum Sandomierza, przy ul. Sokolnickiego 2.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl