do kasy suma: 0,00 zł
Filtrowanie
Dostępność
Nowość
Promocja

Piotr Szczurowski

Piotr Szczurowski - człowiek o wszechstronnych zainteresowaniach badawczych

Piotr Szczurowski, urodzony w 1972 r., jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie historii i autorem bardzo ciekawych publikacji historycznych. Zdobycie przez Piotra Szczurowskiego wyżej wymienionego stopnia naukowego było wyrazem jego naukowej pasji, jego rzeczywistego zamiłowania do historii i badań genealogicznych. Zakres tematyczny prac badawczych Piotra Szczurowskiego, zawarty między innymi w czterech publikacjach książkowych, koncentruje się wokół rodu heraldycznego Prus, krucjatowego podboju ziem pruskich i dziejów Prusów w ogóle. Piotr Szczurowski jest też doktorem nauk ekonomicznych, a także absolwentem studiów magisterskich z zakresu zarządzania oraz podyplomowych z zakresu nauk politycznych. Interesuje się również między innymi historiozofią, psychologią społeczną i antropologią.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Piotr Szczurowski – historyk i prutenista z zamiłowania

Piotr Szczurowski, będąc człowiekiem wszechstronnie wykształconym, w doskonały sposób wykorzystał swoją edukację akademicką i swoje szerokie zainteresowania jako warsztat służący przeprowadzeniu studiów historycznych nad Prusami w ujęciu interdyscyplinarnym. Badania naukowe Piotra Szczurowskiego nad historią rodu heraldycznego Prus, krucjatowym podbojem ziem pruskich i dziejami Prusów zaowocowały publikacjami dotyczącymi tych ciekawych i zaniedbanych badawczo zagadnień. Tak więc Piotr Szczurowski wypełnił swoimi książkami lukę badawczą, której dotychczas nie wypełnili przedstawiciele instytucji akademickich, a z których może skorzystać każdy historyk i nie tylko, dla poszerzenia swojej wiedzy. Wszyscy czytelnicy zainteresowani historią i genealogią, w tym szczególnie historią rodów rycerskich, z pewnością znajdą wiele ciekawych i dotąd niepublikowanych w tak kompleksowym ujęciu informacji. Zachęcamy zatem do sięgnięcia po pierwszą książkę tego autora pt.: Ród heraldyczny Prus na Mazowszu w XIII-XVI wieku.

Ogromnym zainteresowaniem czytelników cieszy się także monograficzne opracowanie Piotra Szczurowskiego pt. Prusowie - Prūsai. Historia krucjat jest tematem do dziś przyciągającym uwagę pasjonatów historii. Piotr Szczurowski, zafascynowany historią Prusów, pokusił się o monograficzne opracowanie dotyczące kulminacyjnego wydarzenia V krucjaty pruskiej, a mianowicie bitwy nad rzeką Sirgune, mającej miejsce w początkach stycznia 1234 r., w której starły się wojska pomezańskich Prusów z armią polskich i niemieckich krzyżowców. Publikacje Piotra Szczurowskiego na temat Prusów i ziem pruskich stanowią znakomite źródło wiedzy zarówno dla badaczy, jak i dla szerokiego grona czytelników zainteresowanych historią.

Piotr Szczurowski – polihistor, analityk strategiczny z pasji i poczucia obowiązku

Historia nauczycielką życia, ale tylko dla tych bardzo nielicznych, którzy chcą się uczyć – do takiej refleksji niewątpliwie skłania lektura książki Piotra Szczurowskiego pt.: Analiza strategiczna RP w perspektywie XXI wieku. Piotr Szczurowski, hołdując szkole realistycznej, racjonalnie kreśli strategiczne kierunki rozwoju RP. Jest to autor wykorzystujący w tej i pozostałych swoich książkach zdolności analityczne, wszechstronne zainteresowania naukowe oraz doświadczenie zawodowe. W przywołanej książce autor skłania czytelnika do refleksji historiozoficznej. Zabiera też czytelnika w interdyscyplinarną podróż od przeszłości do przyszłości, gruntownie analizując zagrożenia i szanse stojące przed Polską, a także jej mocne i słabe strony. Piotr Szczurowski przeprowadził analizę strategiczną Rzeczypospolitej Polskiej w perspektywie kilkudziesięcioletniej, czyli wyjątkowo długiej. Warto sięgnąć po tę i wszystkie pozostałe publikacje tego autora ze względu na jego ogromną wiedzę i interdyscyplinarne badania naukowe, które przeprowadził przed napisaniem swoich książek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl