do kasy suma: 0,00 zł
Filtrowanie
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość

Słowianie zachodni

Słowiańszczyzna Zachodnia to region obejmujący ludy zachodniosłowiańskie, zajmujące środkową część kontynentu europejskiego. Do tej grupy zalicza się Polaków, Czechów i Słowaków, wraz z mniejszościowymi społecznościami Ślązaków, Kaszubów, Morawian i Serbołużyczan. W przeszłości byli to również m.in. Wieleci czy Pomorzanie. Jeśli chcesz lepiej poznać historię Słowian zachodnich i ich wierzeń, zachęcamy do lektury książek na ten temat, z oferty Wydawnictwa Armoryka.

Słowianie Zachodni. Dzieje, obyczaje, wierzenia (komplet w 14-tu częściach) - Wilhelm Bogusławski Słowianie Zachodni. Dzieje, obyczaje, wierzenia (komplet w 14-tu częściach) - Wilhelm Bogusławski
Producent: Armoryka
Cena:

599,00 zł

Cena regularna: 656,00 zł

Najniższa cena: 499,90 zł
kpl.
zobacz więcej
  • promocja

Zachodni Słowianie na przestrzeni wieków

Jak kształtowała się średniowieczna historia plemion zachodniosłowiańskich? W jaki sposób środkowoeuropejskie przemiany polityczne wpływały na dawne wyznania i obyczaje? W co wierzyli Słowianie zachodni? Książka na ten temat, a właściwie seria książek, to doskonały punkt wyjścia do dokładniejszego zapoznania się z historią tej wyjątkowej grupy etnicznej, do której należy naród polski. Warto przede wszystkim zaznaczyć rolę dawnych wierzeń w społeczeństwie słowiańskim. Mimo że zostały niemal całkowicie wyparte przez chrześcijaństwo jeszcze w czasach średniowiecza, wciąż mają zauważalny wpływ na kulturę Polski, Czech i Słowacji. To sprawia, że jest to również ciekawy temat dla badaczy, historyków i religioznawców. Najbardziej interesujące dzieła z tego obszaru znajdziesz w ofercie Wydawnictwa Armoryka.

Słowianie zachodni – od pierwszych wieków naszej ery do upadku dawnych wierzeń

W ramach tej kategorii znajdziesz przede wszystkim książki Wilhelma Bogusławskiego, polskiego prawnika i historyka żyjącego w XIX wieku. Jego praca badawcza, dotycząca wierzeń i obyczajów słowiańskich skupiała się przede wszystkim na regionie Pomorza i Łużyc, wspólnie określanych przez autora jako „Słowiańszczyzna północno-zachodnia”. Warto podkreślić, że Wilhelm Bogusławski współpracował m.in. z duchownym – Michałem Hórnikiem – jednym z najważniejszych serbołużyckich działaczy narodowych. Dzięki temu Wilhelm Bogusławski jest obecnie uznawany za przyjaciela Łużyczan, a jego dzieła cieszą się sporą popularnością wśród slawistów, etnografów i entuzjastów historii.

Osobne tomy lub cała kolekcja

Opracowania Wilhelma Bogusławskiego dzielą się na czternaście chronologicznie podzielonych tomów, z którymi można prześledzić dzieje Słowiańszczyzny od I wieku n.e. aż po koniec niepodległości Słowian zaodrzańskich i asymilację do sąsiadujących państw. To niezwykle szczegółowa seria książek, dzięki którym można dokładnie dowiedzieć się, jak Słowianie zachodni zmieniali się na przestrzeni dziejów pod wpływem różnych czynników – wewnętrznych i zewnętrznych. Poszczególne tomy można zamawiać osobno lub też kupić wszystkie z nich jako jeden zestaw. Druga opcja pozwoli sporo zaoszczędzić i od razu zapewnić sobie dostęp do wszystkich informacji zebranych przez autora.

Wydawnictwo Armoryka powstało z pasji do historii i literatury. Specjalizujemy się w publikowaniu książek właśnie z tych obszarów. Zadowolenie klientów zawsze stanowi dla nas priorytet, dzięki czemu możesz liczyć na najlepsze wsparcie i dostęp do najciekawszych tytułów. Zachęcamy do zakupów!

Zobacz również:

Historia Słowian

Wierzenia Słowian

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl