do kasy suma: 0,00 zł
Filtrowanie
Dostępność
Nowość
Promocja

Kazimierz Morawski

Kazimierz Morawski (1852 - 1925) był polskim filologiem klasycznym, historykiem, profesorem i rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prezesem Polskiej Akademii Umiejętności. Morawski Kazimierz był aktywnym członkiem wielu towarzystw naukowych i społecznych. Za swoją działalność został uhonorowany Orderem Orła Białego, którego otrzymał w 1922 r.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Wykształcenie i kariera naukowa Kazimierza Morawskiego

Kazimierz Morawski uczęszczał do Gimnazjum św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Studiował filologię i historię na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Następnie pracował jako profesor łaciny w Gimnazjum św. Macieja we Wrocławiu, a w 1878 roku habilitował się na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Kazimierz Morawski - zainteresowania naukowe i działalność polityczna

Morawski Kazimierz był cenionym znawcą retoryki rzymskiej. Jego zainteresowania naukowe obejmowały historię Rzymu, hellenistykę, literaturę polsko-łacińską oraz dzieje kultury polskiej. Był autorem licznych publikacji, w tym prac Rzymianie i Germanie z epoki schyłku państwa rzymskiego oraz Julian Apostata.

Kazimierz Morawski był także zaangażowany w życie polityczne. W 1922 roku kandydował na urząd Prezydenta RP, jednak przegrał w wyborach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl