do kasy suma: 0,00 zł
zycie-jozefa-balsamo.jpg
  • nowość

Życie Józefa Balsamo - Giovanni Barberi

Dostępność: Książka dostępna
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 50,00 zł 50.00
ilość + -szt.
Zyskujesz 50 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Józef Balsamo – Giuseppe Hrabia Cagliostro – alchemik i okultysta

Zapraszamy do odkrycia niezwykłego życia Józefa Balsamo – postaci historycznej, ożywionej przez Aleksandra Dumasa, w powieści zatytułowanej nazwiskiem tego niezwykłego człowieka. Józef Balsamo, fascynujący bohater – mason i alchemik, wykorzystany w powieści Alexandra Dumasa, znany jest szerzej jako Hrabia Cagliostro – człowiek, który chciał obalić monarchię francuską. Giovanni Barberi zabiera czytelnika w podróż przez fascynujący świat XVIII wieku, pełen tajemnic, intryg i magii. A wszystko to dzięki lekturze książki Życie Józefa Balsamo, znanego pod imieniem Hrabiego Cagliostro.

Barberi, przedstawiając postać Józefa Balsamo, rzuca światło na niezwykłe talenty i charyzmę tego niezwykłego człowieka - okultysty. Opowieść ta jest zarazem studium epoki, ukazującą elitarne kręgi społeczne, w których poruszał się Cagliostro, oraz wpływ jego magicznych zdolności na ówczesne społeczeństwo.

Książka skupia się również na procesie rzymskim przeciwko Cagliostro, związanym z tajemniczymi praktykami masońskimi. Tekst, wnikliwie opracowany przez J.G.K. i opatrzony notami wyjaśniającymi istotę sekty masońskiej, ukazuje czytelnikowi tło historyczne i kulturowe tamtych czasów.

Cagliostro – Józef Balsamo - mason

Dzięki swym talentom i charyzmie okultysta i alchemikCagliostro zdobył sławę na całym kontynencie europejskim. Fascynował elitę społeczną swoimi magicznymi zdolnościami. Powszechnie wiadomo, że jak wielu postępowych ludzi tamtej epoki, był też masonem. Była to też postać o bogatej i pełnej tajemnic przeszłości, intrygujących powiązaniach z różnymi środowiskami politycznymi i kulturowymi epoki. Z relacji historycznych wynika, że ta ciekawa postać odwiedziła Polskę.

Wprowadzenie napisane przez Andrzeja Juliusza Sarwę stanowi nie tylko otwarcie do lektury książki Życie Józefa Balsamo, znanego pod imieniem Hrabiego Cagliostro, ale również zaproszenie czytelnika do zgłębienia niezwykłej historii tego tajemniczego człowieka. Sarwa przybliża postać Józefa Balsamo, znanego pod imieniem Hrabiego Cagliostro, który stał się jedną z najbardziej enigmatycznych postaci XVIII wieku.

Wstęp ten przybliża nie tylko postać samego Cagliostro, ale także kontekst historyczny i społeczny, w którym się obracał. Pozwala to czytelnikowi lepiej zrozumieć zarówno jego osobowość, jak i otaczający go świat, z jego zawiłościami i paradoksami.

Alchemik – mason – uzdrowiciel - Józef Balsamo – postać kultowa w XVIII w.

Józef BalsamoHrabia Cagliostro – utalentowany alchemik. Brylował wśród XVIII wiecznej europejskiej socjety, zafascynowanej odkrywaniem świata duchowego. Jego wpływowi przyjaciele wprowadzili go do loży Nadzieja, działającej w Londynie. Cagliostro był masonem, któremu przyświecała wizja ujednolicenia obrządku wszystkich lóż. Cagliostro zasłynął także jako uzdrowiciel.

Ta książka nie tylko przybliża postać jednego z najbardziej tajemniczych ludzi XVIII wieku, ale również otwiera przed czytelnikiem drzwi do fascynującego świata magii, mistycyzmu i historycznych intryg. Dla wszystkich miłośników historii i tajemniczych opowieści o alchemikach, uzdrowicielach i okultystach Życie Józefa Balsamo, znanego pod imieniem Hrabiego Cagliostro będzie prawdziwą gratką, obiecującą niezapomnianą podróż w głąb czasu i ludzkiej psychiki.

 

Spis treści:

Józef Balsamo — hrabia di Cagliostro krótkie wprowadzenie
ROZDZIAŁ I
Życie prywatne od urodzenia do aresztu w Rzymie Kaliostra
ROZDZIAŁ II
Zasady Masoństwa ogólnego i szczegóły Masoństwa Egipskiego
ROZDZIAŁ III
Ile Kaliostro pracował na odnowienie i rozszerzenie Masoństwa Egipskiego
ROZDZIAŁ IV
Loża Frankmasonów odkryta w Rzymie
ZAKOŃCZENIE

 

Tytuł: Życie Józefa Balsamo: awanturnika, okultysty, alchemika, uzdrowiciela, wolnomularza i Wielkiego Kopty

Autor: Giovanni Barberi

Wydawnictwo: Armoryka

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2024

Format: 14,50 x 20,50 cm

Ilość stron: 244

ISBN: 978-83-8064-896-8

EAN: 9788380648968

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl