do kasy suma: 0,00 zł

Bogoznawstwo Sławjan. Bogowie Słowian - Jan Sas Zubrzycki - Reprint

Dostępność: Książka dostępna
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 23,00 zł 23.00
ilość + -szt.
Zyskujesz 20 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Bogoznawstwo Sławjan - związek między Grekami a Słowianami

W książce Bogoznawstwo Sławjan autorstwa Jana Sas Zubrzyckiego, czytelnik znajdzie fascynujące informacje na temat mitologii Słowian, której bogactwo i głębię autor ukazuje w świetle starożytnych tradycji. Jednak to nie tylko zbiór informacji, to próba odsłonięcia istniejącego, choć łatwego do przeoczenia, związku między wiarą starożytnych Hellenów a dziedzictwem Sarmacji.

Wiara w siły przyrody - kultowa ofiara u dawnych Słowian

Autor uważa, że jeśli się dobrze przyjrzymy, znajdziemy paralele między wierzeniami i bogami Greków a wierzeniami i bogami Słowian, co sugeruje, że nasza przeszłość pogańska była znacznie bogatsza, niż byśmy mogli przypuszczać. W miarę jak odkrywa ukryte związki, pokazuje, że naród polski, zawsze znany ze swojej umysłowości i duchowego bogactwa, miał swoje głęboko zakorzenione wierzenia w siły przyrody. Natura była czczona i odnoszono się do niej z niezwykłym szacunkiem, czego przykładem była kultowa ofiara u dawnych Słowian - żertwa.

Bogowie Słowian - ofiara dla bogów u dawnych Słowian

Ponadto, autor analizuje postaci bogów Słowian, ich znaczenie w kontekście staropolskich wierzeń oraz wpływ na kulturę i tradycję naszego narodu. Ciekawym zagadnieniem, poruszanym przez autora, jest między innymi składanie ofiary dla bogów u dawnych Słowian. Przeszłość Słowian jest przedstawiana jako źródło inspiracji, które nie tylko kształtowało naszą kulturę, ale także miało wpływ na całą Europę.

Bogowie Słowian - książka jako skarbnica wiedzy o dziedzictwie Słowian

Ta wyjątkowa książka, choć niewielka objętościowo, jest skarbnicą wiedzy. Stanowi ona cenny wkład w badania nad kulturowym dziedzictwem Słowian, ukazując ich miejsce w historii nie tylko Polski, ale również całego kontynentu europejskiego. Wartościowe wnioski i głębokie przemyślenia zawarte w Bogoznawstwie Sławjan sprawiają, że każdy, kto chce lepiej zrozumieć naszą przeszłość i dziedzictwo kulturowe, znajdzie w tej książce cenne informacje. Publikacja niniejsza to reprint wydania z roku 1925.

 

Tytuł: Bogoznawstwo Sławjan (Bogoznawstwo Słowian)

Autor: Jan Sas Zubrzycki

Wydawnictwo: Armoryka

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2014

Format: 14,50 x 20,50 cm

Ilość stron: 68

ISBN: 978-83-7950-285-1

EAN: 9788379502851

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl