do kasy suma: 0,00 zł

Apostołowie słowiańscy św. Cyryl i Metody - Lucjan Tatomir - Reprint

Dostępność: Książka dostępna
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 19,00 zł 19.00
ilość + -szt.
Zyskujesz 10 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Cyryl i Metody - kim byli?

Zapoznajcie się Państwo z fascynującą historią życia i misji św. Cyryla i Metodego, apostołów Słowian, dzięki książce autorstwa Lucjana Tatomira Apostołowie słowiańscy święci Cyryl i Metody. To opowieść o dwóch braciach, późniejszych świętych, którzy przyczynili się do rozprzestrzenienia chrześcijaństwa wśród Słowian. Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się kim byli Cyryl i Metody oraz jaką rolę odegrali w historii Słowian, sięgnijcie po tę książkę.

Dlaczego Cyryl i Metody byli nazywani apostołami Słowian?

Bracia Cyryl i Metody, wywodzący się z Grecji, z rodziny urzędnika cesarskiego, byli znani z pobożności i nauki. Pochodzili z Tesaloniki (obecna nazwa to Saloniki) - greckiego miasta, na północy kraju, które stało się centrum życia Słowian w tamtym regionie. Co ciekawe, język Słowian stał się popularny w tym mieście, a mieszkańcy Tesaloniki posługiwali się nim w codziennej komunikacji. Działalność św. Cyryla i Metodego przyczyniła się do umocnienia wiary wśród Słowian w Tesalonice, a później również w innych rejonach Grecji. Wraz z rosnącą gorliwością w wierze, Saloniki stały się jednym z ważniejszych ośrodków wyznania prawosławnego. W VIII wieku święci bracia zostali wysłani jako apostołowie do Bułgarii, a z czasem ich misja sięgała coraz dalej na północ. Zważywszy na rejony świata, w których głosili dobrą nowinę, ich słowiańskie pochodzenie, znajomość języka, kultury i mentalności Słowian miały zapewne istotne znaczenie dla skuteczności ich misji apostolskiej.

Cyryl i Metody - co zrobili, by zapisać się w historii Słowian?

Książka Apostołowie słowiańscy święci Cyryl i Metody to nie tylko opowieść o życiu i działalności tych wybitnych świętych, ale także podróż przez historię i kulturę Słowian. Reprint z roku 1885 pozwoli Państwu poznać historię ich życia i działalności oraz zrozumieć wpływ, jaki mieli na kształtowanie się chrześcijaństwa wśród Słowian. Lektura książek, poświęconych postaciom świętych, może wydawać się czynnością służącą jedynie pogłębieniu i umocnieniu wiary, niemniej jednak często pozwala ona także na zdobycie wiedzy historycznej. Dlatego jeśli jesteście Państwo ciekawi co - poza zrealizowaną misją chrystianizacyjną - zostało Słowianom jako pamiątka po działalności św. Cyryla i Metodego, kupcie i przeczytajcie tę książkę!

 

Tytuł: Apostołowie słowiańscy święci Cyryl i Metody

Autor: Lucjan Tatomir

Wydawnictwo: Armoryka

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2014

Format: 14,50 x 20,50 cm

Ilość stron: 33

ISBN: 978-83-7950-254-7

EAN: 9788379502547

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl