do kasy suma: 0,00 zł

Anioł śmierci. Powieść wschodnia - Michaił Lermontow

Dostępność: Książka dostępna
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 19,00 zł 19.00
ilość + -szt.
Zyskujesz 10 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Anioł śmierci - książka o tajemnicach ludzkiej egzystencji

Zanurz się w głębokich refleksjach życia i śmierci dzięki dziełu Anioł śmierci - przepięknemu poematowi Michaiła Lermontowa. W tym utworze genialny rosyjski poeta stworzył poruszającą refleksję nad tajemnicami ludzkiej egzystencji. Choć dzieło to powstało ponad sto lat temu, nigdy nie straciło na aktualności. Przemyślenia o tym, czego brakuje w naszym życiu i jak często nie doceniamy tego, co już mamy, ożywają w niezwykłych wierszach Lermontowa.

Anioł śmierci - książka, która zostawi w Tobie trwały ślad

Życie człowieka to nieustanne poszukiwanie, ciągły głód, odczuwanie braku, niedocenianie tego, co cenne w chwili obecnej… Być może poszukiwania są cenniejsze niż cel sam w sobie? W książce Anioł śmierci Lermontowa odnajdziesz niezwykle aktualną problematykę. Smutek i całe spektrum emocji, towarzyszących człowiekowi na drodze życia, opisane w tym poemacie przez Lermontowa są tak samo aktualne obecnie, jak w czasie gdy to dzieło powstało.

Anioł śmierci - znaczenie poezji ukazane w dwóch językach

Poemat Michaiła Lermontowa Anioł śmierci jest poświęcony Aleksandrze Michajłownej Wierieszczaginie (1810-1873). Utwór powstał we wrześniu 1831 roku i został opublikowany po raz pierwszy w 1857 roku. Polsko-rosyjska edycja dwujęzyczna umożliwia czytelnikowi wychwycenie niuansów językowych, które giną w przekładzie, a pomagają w zrozumieniu głębokich treści tego poematu. Tłumaczenie Michała Korowaya-Metelickiego doskonale przekazuje esencję treści utworu w języku polskim. To pozycja, którą warto mieć w swojej bibliotece, bo nie tylko odkrywa przed nami piękno poezji Lermontowa, ale także skłania do refleksji nad istotą naszego istnienia. Anioł śmierci – książka w wersji dwujęzycznej może być doskonałą pomocą dydaktyczną dla tych, którzy uczą się ojczystego języka poety i chcieliby przeczytać w oryginale tekst, który poznali już z przekładu.

Печально, но настолько актуально. Все время в жизни человеку чего-то не хватает, он недооценивает то, что есть у него в данный момент... но возможно это что-то, больше чем, то к чему он стремится... Рекомендую! Поэма Михаила Лермонтова «Ангел смерти» посвящена Александре Михайловне Верещагиной (1810-1873). Поэма написана в сентябре 1831 года. Впервые опубликована в 1857 году.

 

Tytuł: Anioł śmierci. Powieść wschodnia / Ангел смерти. Восточная повесть

Autor: Michaił Lermontow / Михаил Ю. Лермонтов

Przekład: Michał Koroway-Metelicki

Wydawnictwo: Armoryka

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2017

Format: 14,50 x 20,50 cm

Ilość stron: 46

ISBN: 978-83-8064-221-8

EAN: 9788380642218

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl