do kasy suma: 0,00 zł
SANDOMIERSKIE ŻYWOTY-OKŁADKA DO DRUKU(1).jpg
  • nowość

Sandomierskie żywoty średniowiecznych władców Polski - Feliks Kiryk

Dostępność: Książka dostępna
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 129,90 zł 129.90
ilość + -szt.
Zyskujesz 120 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Autor: prof. dr hab. Feliks Kiryk

Redaktor tomu: Roman Chyła

Recenzje wydawnicze: prof. dr hab. Franciszek Leśniak, prof. dr hab. Zdzisław Noga

Tytuł: Sandomierskie żywoty średniowiecznych władców Polski

Wydawnictwo: Urząd Miejski w Sandomierzu

Druk i oprawa: WDS

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2021

Format: B5

Ilość stron: 954

ISBN: 978-83-959289-1-8

EAN: 9788395928918

Autorem książki jest prof. dr hab. Feliks Kiryk, członek zwyczajny Polskiej Akademii Umiejętności, autor ponad 500 publikacji naukowych, w tym ponad 50 w formie książkowej. Tekst wzbogaca obszerne studium dr Romana Chyły – ucznia profesora Kiryka, sandomierzanina, poświęcone związkom książąt i królów polskich z Sandomierzem.
Prezentowana książka, co warto podkreślić, zwłaszcza zważywszy jej pokaźną objętość, łączy w sobie zalety dwóch rodzajów publikacji. Typowej książki historycznej, co dzięki lekkości pióra profesora Kiryka i dr Romana Chyły, czyni ją łatwą i przyjemną w czytaniu oraz książki dokumentalnej, zawierającej mnóstwo faktów, bardzo przydatnych zwłaszcza dla tych, którzy są zainteresowani szczegółami dotyczącymi konkretnego władcy, czy określonego okresu historycznego.
Dzieło liczy ponad 900 stron formatu B5.
Dzięki redaktorowi tego wydania dr Romanowi Chyle, książka jest niezwykle starannie wydana: papier kreda, fotografie kolorowe w całym tekście, oprawa twarda, szyta nićmi, grzbiet zaokrąglony.

 

(…) To była Jego idea, opowiedzieć dzieje Polski poprzez życiorysy władców. Zanurzyć się w ich panowania i wydobyć najważniejsze wątki decydujące o losie państwa, zarówno rozdrobnionego, jak i zjednoczonego. Stworzył biografie monarchów średniowiecznych, aby opisami ich dokonań w wielkiej i małej polityce, rozproszyć jego mroki. Towarzysząc książętom i królom w ich podróżach, zaglądał często do pierwszego ważnego miasta na szlaku wzdłuż Wisły na Litwę, do prastarego Sandomierza, jaśniejącego w dawnej Polsce blaskiem chwały jako stolica książąt piastowskich. Pieczołowicie i ze swadą kreślone sylwetki panujących pozwoliły na pierwszą w historiografii powojennej tak poważną personifikację historii Polski. Poczet (…) Sandomierzanina z wyboru własnego, powstał z opowieści o tym co wielkie, ale i trudne, w dziejach ojczystych. Z ukochania odległej przeszłości (…).
prof. dr hab. Franciszek Leśniak

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl