Papież Franciszek i mafia z Sankt Gallen - Paweł Chmielewski

Dostępność: Książka dostępna
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 50,00 zł 50.00
ilość + -szt.
Zyskujesz 50 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Tytuł: Papież Franciszek i mafia z Sankt Gallen

Autor: Paweł Chmielewski

Wydawnictwo: 3DOM

Rok wydania: 2022

Okładka: miękka

Ilość stron: 264

ISBN: 9788367142205

Książka Papież Franciszek i mafia z Sankt Gallen Pawła Chmielewskiego to dzieło odnoszące się do przybierającego na sile kryzysu w Kościele. Dokąd zmierzają wprowadzane od II Soboru Watykańskiego zmiany? Kto przyczynił się do wyboru Bergoglio na Stolicę Piotrową?

Następstwa Soboru Watykańskiego II uwidaczniają się w życiu Kościoła w coraz większym stopniu, a zuchwałe posunięcia obecnej głowy Kościoła, objawiające się m.in. uczestniczeniem Papieża w obrzędach ku czci Pachamamy, nie sprzyjają zapewne odbudowywaniu jego tradycyjnych wartości. Należy także wspomnieć o wciąż rosnącym w siłę przeświadczeniu, że wszystkim religiom przyświeca ten sam cel i że każda religia wyznaje tę samą prawdę, tylko na inny sposób. Obecne wydarzenia sprawiają wrażenie, jakoby Kościół przestał nawracać pogan, a nawet sam zaczął być „nawracany”!


W drastyczny sposób zniekształca się prawdy wiary, a Kościół powoli traci swój misyjny charakter, do którego w pierwszej kolejności został powołany. Dokąd mogą zaprowadzić obecnie stosowane praktyki? Gdzie doszukiwać się przyczyn obecnego kryzysu? Czy krytyka działań i decyzji Ojca Świętego jest dozwolona? Co kryje się za użytym przez Papieża Franciszka pojęciem „Kościół synodalny”? Paweł Chmielewski postanawia odpowiedzieć na te niełatwe pytania i ukazać przed czytelnikiem faktyczny obraz sytuacji w Kościele katolickim.


Na temat niewielu papieży w historii opinie były tak podzielona jak na temat Franciszka. Jest to pod wielu względami pontyfikat inny od wszystkich. Ma on swoich zagorzałych zwolenników i nie mniej przekonanych krytyków. Jedni widzą w nim proroka, inni wręcz dyktatora. Ożywiona dyskusja na ten temat trwa w wielu krajach zachodnich. W Polsce opracowań pokazujących osobliwą nowość i kontrowersyjność działań papieża z Argentyny, który zdaje się radykalnie zrywać z Tradycją, jest niewiele. Książka Pawła Chmielewskiego, kompetentna, rzetelna i rzeczowa pozwoli ten brak uzupełnić. Jej wielką zaletą jest precyzyjny opis tych sił w Kościele, które doprowadziły do wyboru na następcę świętego Piotra arcybiskupa Buenos Aires. Kim byli członkowie mafii z Sankt Gallen? Co chcieli osiągnąć? Kto chce zrozumieć kryzys współczesnego katolicyzmu powinien książkę Chmielewskiego przeczytać!
Paweł Lisicki

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl