do kasy suma: 0,00 zł

Anioł upadły ksiądz Lamennais - ks. Władysław Michał Dębicki

Dostępność: Książka dostępna
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 29,00 zł 29.00
ilość + -szt.
Zyskujesz 20 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Anioł upadły ksiądz Lamennais - historia buntu i poszukiwania własnej drogi

Poznaj historię niezwykłego życia i ewolucji kontrowersyjnych przekonań księdza Lamennais’a dzięki książce Anioł upadły ksiądz Lamennais autorstwa Władysława Michała Dębickiego. Ta publikacja ukazuje portret Hugues-Félicité-Roberta de Lamennais, wyjątkowego duchownego, ideologa i pisarza. Jego życiorys jest pełen zwrotów przekonań i konfliktów wewnętrznych, które kształtowały zarówno jego wiarę, jak i przekonania.

Hugues-Félicité-Robert de Lamennais - radykalna postawa wbrew autorytetom

Początkowo Lamennais był zwolennikiem ultramontanizmu, jednak w późniejszym czasie ewoluował w swych przekonaniach, stając się rzecznikiem odnowy Kościoła katolickiego. Jednak jego droga była pełna kontrowersji. Zerwanie z Kościołem w 1841 roku na rzecz zaangażowania politycznego, założenie czasopisma L‘Avenir i konfrontacja z autorytetem papieskim wzbudziły burzliwe reakcje. Jego radykalne poglądy i naruszanie nauk Kościoła spowodowały kolejne potępienia i kontrowersje. Ksiądz Lamennais był niepokorny, na swojej drodze nie ulegał żadnym autorytetom, sprzeciwiając się nawet wysłannikowi Boga na Ziemi - papieżowi, niczym anioły upadłe Bogu.

Ewolucja poglądów w książce o aniele upadłym

Ta książka rzuca światło na niezwykle skomplikowany charakter Lamennais’a oraz jego zmagania z autorytetem i wiarą. Hugues-Félicité-Robert de Lamennais przeżywał rozterki, które doprowadziły go do oddalenia się od Kościoła. To historia konfliktu między przekonaniami jednostki a autorytetem Kościoła, a także opowieść o ewolucji poglądów, które prowadziły go od ultramontanizmu do jakże odległego mu socjalizmu. Warto sięgnąć po tę książkę z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że ksiądz Lamennais był postacią niezwykle wyrazistą i - ze względu na prowadzoną działalność - mającą wpływ na ludzi sobie współczesnych. Po drugie, dlatego że interesujący jest sam proces przemiany ideologicznej, jakiej uległ ten duchowny.

 

Tytuł: Anioł upadły ksiądz Lamennais

Autor: Władysław Michał Dębicki

Wydawnictwo: Armoryka

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2016

Format: 14,50 x 20,50 cm

Ilość stron: 102

ISBN: 978-83-8064-145-7

EAN: 9788380641457

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl