do kasy suma: 0,00 zł

Antychryst – Pan świata - Robert Hugh Benson

Dostępność: Książka dostępna
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 78,00 zł 78.00
ilość + -szt.
Zyskujesz 70 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Powieść Roberta Hugh Bensona Antychryst. Pan świata jest literacką próbą odpowiedzi na pytanie o to kim będzie antychryst? Przenieście się Państwo w wyobraźni do mrocznej przyszłości za sprawą powieści Antychryst - Pan świata. Książka ta, napisana przez Roberta Hugh Bensona, to dystopijna opowieść, osadzona w świecie spowitym czarną wizją jutra. Znana jest również pod tytułem Władca Świata. Robert Hugh Benson zaprasza do refleksji nad społecznymi wyzwaniami i zagrożeniami, które mogą unicestwić naszą cywilizację, gdy nad światem zapanuje Antychryst - postać kontrastująca z Chrystusem, stojąca w opozycji do Niego. Autor nie ma żadnych wątpliwości, że kiedy pojawi się Antychryst, przybierze postać, która zatrzęsie fundamentami współczesnego porządku światowego. Prałat Robert Hugh Benson, poprzez swoje dzieło rzuca wyzwanie czytelnikom, prowokując ich do skierowania myśli ku przyszłości oraz rozważań nad wewnętrzną spójnością człowieka i społecznymi aspektami wydarzeń, które poprzedzą koniec czasów.

Antychryst - Pan świata - książka science fiction czy proroctwo?

Antychryst - Pan świata jest utrzymaną w konwencji science fiction powieścią z 1907 roku, której temat skupia się na panowaniu Antychrysta i końcu świata. Ta przejmująca opowieść została uznana za proroczą wizję przez wielu, w tym Dale‘a Ahlquista, Josepha Pearce‘a i samego papieża Benedykta XVI. Robert Benson ukazuje nam potężne piętno, jakie może odcisnąć tytułowy Antychryst na świecie, skłaniając do głębszych przemyśleń na temat naszych wartości, dążeń i wyborów. Co więcej: to, co przewidywał autor, wydaje się spełniać na naszych oczach.

Antychryst - Pan świata - książka niezwykle aktualna

Poznaj przerażającą wizję przyszłości wykreowaną przez Roberta Bensona w jego wyjątkowej powieści Antychryst - Pan świata. Znamienne jest to, że książka choć została napisana ponad 100 lat temu, to jednak nadal jest niezwykle aktualna. Ta przejmująca opowieść ukazuje świat, w którym eutanazja staje się legalnym wyborem dla tych, którzy chcą odejść nie cierpiąc, a islam zaczyna zagrażać Staremu Kontynentowi. Wyłania się w niej obraz Nowego Porządku Świata, który wydaje się nieuchronny. Jednak to, co może wydawać się opisem współczesnych wydarzeń, zostało napisane już w roku 1907. Robert Hugh Benson, syn anglikańskiego arcybiskupa Canterbury, po przyjęciu wiary katolickiej, napisał tę powieść jako ksiądz, co nadaje jej jeszcze głębszy wymiar duchowy. Jego przenikliwość i umiejętność antycypacji wydarzeń budzi podziw i respekt. To proroctwo, opakowane w beletrystyczną formę, skłania do refleksji, gdy skonfrontujemy literacką wizję autora z wydarzeniami, które obserwujemy na świecie. Będziecie Państwo pod wrażeniem fabuły, gdy tylko sięgniecie po tę fascynującą książkę.

 

Tytuł: Antychryst - Pan świata

Autor: Robert Hugh Benson

Wydawnictwo: Armoryka

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2019

Format: 14,50 x 20,50 cm

Ilość stron: 386

ISBN: 978-83-8064-800-5

EAN: 9788380648005

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl