do kasy suma: 0,00 zł
Wierzenia Słowian.jpg
  • nowość

Wierzenia Słowian i Indoariów. Rekonstrukcja utraconych tradycji - Rafał Jakubowski, Diana Jakubowska

Dostępność: Książka dostępna
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 86,90 zł 86.90
ilość + -szt.
Zyskujesz 80 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Autorzy: Rafał Jakubowski, Diana Jakubowska

Tytuł: Wierzenia Słowian i Indoariów. Rekonstrukcja utraconych tradycji

Wydawnictwo: PraŹródła

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2019

Format: 16,50 x 24,00

Ilość stron: 170

ISBN: 978-83-955670-0-1

EAN: 9788395567001

Ta książka nie jest kolejną, jedną z wielu książek o wierzeniach Słowian, powielającą dotychczasowe interpretacje i źródła. Publikacja ta to wynik badań komparatystycznych, przedstawiających liczne analogie wierzeń słowiańskich z innymi tradycjami (wedyjską, bon, bo, staroirańską, pelazgijską, scytyjską). Jest podróżą do świata wierzeń, symboli i rytuałów, w którym spotykamy się z dawnymi kulturami i duchowymi tradycjami spokrewnionymi z Słowiańszczyzną, które są żywe po dziś dzień. Dzięki badaniom porównawczym dotarliśmy do istotnej wiedzy o świecie, życiu i śmierci, duchowości Słowian i Indoariów. Pisząc tę książkę mieliśmy poczucie, że przecieramy szlaki dla nowych badań, a wiedza którą odkryliśmy może być inspiracją dla wielu ludzi. Chcąc dotrzeć do pierwotnych wierzeń słowiańskich odkrywamy nieznane dotąd źródła, wskazujące na wspólne pochodzenie religii Słowian i Indoariów. Opierając się na interdyscyplinarnych badaniach porównawczych, podejmujmy próbę rekonstrukcji słowiańskiej tradycji podążając ścieżką mitów, symboli, rytuałów i wierzeń.

Tematyka wierzeń przedchrześcijańskiej Słowiańszczyzny zyskuje sobie coraz większą popularność. Na fali tego zainteresowania, przytacza się wciąż te same zapisy kronikarskie. Zapomina się jednak, że autorzy kronik, po pierwsze opisywali najczęściej obcą sobie religię, po drugie czynili to w formie lakonicznych przekazów. Czy zatem ich zapiski można uznać za miarodajne? Czy w kilku krótkich opisach można zawrzeć ideę jakiejkolwiek religii?
Współczesne odtwarzanie wierzeń słowiańskich często realizowane jest poprzez sięganie do pozostałości kultury ludowej. Warto pamiętać, że podczas chrystianizacji zniszczono świadectwa słowiańskiego kultu, dokonano zmian w naszej obrzędowości i języku. Pozostawiono w kulturze, tylko te elementy, które można było zasymilować z nową religią.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl