do kasy suma: 0,00 zł
Filtrowanie
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Wydawnictwo Vis a Vis Etiuda

Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda - skromne początki i ogromne marzenia

Wydawnictwo Vis a Vis Etiuda powstało w 2002 roku. Jego założycielem jest Grzegorz Ciepły, który jest także prezesem wydawnictwa i jego redaktorem naczelnym. Niewielki zespół stałych współpracowników, których łączy pasja do literatury, razem tworzy wydawnictwo wprowadzające na polski rynek wydawniczy bestsellery zagranicznych autorów: Anthony’ego Burgessa - autora Mechanicznej pomarańczy czy B.E. Ellisa - autora American Psycho. Początki były skromne. Zaledwie kilka tysięcy złotych w kieszeni i ogromne marzenia w połączeniu z zaangażowaniem, determinacją i ciężką pracą, zbudowały markę tego niewielkiego na początku wydawnictwa.

Agitka - Anna Bojarska

Agitka - Anna Bojarska
Agitka - Anna Bojarska

Dostępność: Książka dostępna

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

29,00 zł

szt.

Sztuka wojenna. Klasyczny traktat chiński - Sun Zi

Sztuka wojenna. Klasyczny traktat chiński - Sun Zi
Sztuka wojenna. Klasyczny traktat chiński - Sun Zi

Sztuka wojenna chińskiego mędrca Sun Zi, pisanego także Sun Tzu, liczy sobie dwa i pół tysiąclecia. Ale wciąż jest aktualna i może do niej sięgnąć każdy, kto ma głowę na karku. Jego dzieło to światowy bestseller. Mao zdobył Chiny, bo opierał się na strategii Sun Zi. Japończycy...

Dostępność: Książka dostępna

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

28,00 zł

szt.

Vis a Vis Etiuda - pionierzy wielkich opowieści

Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda tworzy przestrzeń, w której czytelnicy mogą poznać niezwykłe opowieści znanych i debiutujących dopiero autorów. Nazwiska wybitnych pisarzy, z którymi współpracuje Visa a Vis, takich jak: Irvine Welsh, Bret Easton Ellis, Anthony Burgess czy William S. Burroughs, przyciągają miłośników ich twórczości. Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda wydało dotychczas ponad 300 książek. Wśród nich są bestsellery, które weszły na stałe do kanonu literatury światowej, a o niektórych tytułach można śmiało powiedzieć, że są one kultowe. W ofercie tego wydawcy znajdziemy także dzieła starożytne jak np. Sztukę wojenną autorstwa Sun Zi.

Vis a Vis - Kraków kolebką polskich talentów

Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda odkrywa przed czytelnikami literackie skarby zagranicznych autorów, nie zapominając jednocześnie o bogactwie talentów rodzimych pisarzy. Paradoksalnie to nie żadne z warszawskich wydawnictw, a właśnie Vis a Vis Kraków wydaje książki legendarnego warszawskiego pisarza - Stefana Wiecheckiego Wiecha czy niezapomnianego Jana Himilsbacha, także związanego z Warszawą. W ofercie Wydawnictwa Vis a Vis Etiuda znajdziemy również książki Roberta Stillera, Anny Bojarskiej i wielu innych autorów, których twórczość zyskała nowe życie dzięki Vis-a-Vis. Wydawnictwo nie boi się wyzwań, jakimi są zawsze debiuty literackie i ich promocja wśród czytelników. Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda daje debiutantom szanse. Dzięki temu wydawcy w ręce czytelników trafiły książki Sylwii Baczyńskiej czy Sławomira Łuczaka.

Vis-a-Vis Etiuda - sukces serii “Meandry kultury”

Sukces serii "Meandry Kultury" to dowód na to, że książki z pogranicza kulturoznawstwa, filozofii, socjologii i psychologii zdobywają uznanie wielu czytelników. Dzięki atrakcyjnym cenom, ponad 50 tytułów, w tym klasyki takie jak prace Ericha Fromma czy Fryderyka Nietzschego, znalazło swoje miejsce w sercach miłośników literatury i na półkach ich biblioteczek.

Wydawnictwo Vis a Vis - Kraków w przewodnikach “Cracoviana”

Sięgnąwszy po serię przewodników z serii Cracoviana można powiedzieć, że twórcy Wydawnictwa Vis a Vis Kraków ukochali najbardziej. Jest to miasto, które zajmuje wyjątkowe miejsce w ich sercach. Owocem tej miłości jest seria przewodników Cracoviana, którą wydało Wydawnictwo Vis-a-Vis/Etiuda. Przewodniki te zawierają ciekawe informacje dotyczące różnych aspektów historii miasta, od opowieści o żydowskim Krakowie po zwiedzanie Nowej Huty. Te książki stanowią wartościowe źródło wiedzy o królewskim mieście.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl