do kasy suma: 0,00 zł
Filtrowanie
Producent
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Pocztówki dźwiękowe

Pocztówki dźwiękowe to arcyciekawe formy pocztówek. Służą nie tylko okazaniu pamięci adresatowi, ale są też doskonałym narzędziem, służącym przekazywaniu emocji. Pocztówka dźwiękowa łączy cechy tradycyjnej kartki pocztowej i płyty gramofonowej. W czasach, gdy nie było smartfonów i możliwości przesyłania dźwięku na odległość, nagranie na pocztówkach dźwiękowych było wyjątkowym sposobem na wzbogacenie korespondencji pięknym obrazkiem i nagraniem dźwiękowym, podczas gdy na odwrocie nadawca tej wyjątkowej pocztówki mógł zamieścić odręcznie napisany list lub życzenia. Pocztówki dźwiękowe, w czasach swojej świetności, dodały korespondencji dodatkowego uroku.

Pocztówki dźwiękowe były kiedyś bardzo popularne, ponieważ wprowadzały nowy wymiar do tradycyjnych przesyłek. W latach osiemdziesiątych był to też nowoczesny akcent korespondencji. To unikalne połączenie wizualnej estetyki pocztówki z emocjonalnym bogactwem dźwięku sprawiało radość nadawcom i adresatom.

Pocztówka dźwiękowa Kurna chata – Elita, Słyszysz Mamo

Pocztówka dźwiękowa Kurna chata – Elita, Słyszysz Mamo
Pocztówka dźwiękowa Kurna chata – Elita, Słyszysz Mamo

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

10,00 zł

szt.

Jak działa pocztówka dźwiękowa?

Pocztówka dźwiękowa nie była zwykła kartką pocztową. Strona, po której znajdował się obrazek, miała – tak jak płyta winylowa - wytłoczoną ścieżkę dźwiękową. W jaki sposób działała? Pocztówkę dźwiękową można było odsłuchać przy użyciu gramofonu. Po drugiej stronie – jak na zwykłej pocztówce – było miejsce na napisanie listu, dedykacji lub życzeń.

Zalety pocztówek dźwiękowych

Pocztówki dźwiękowe mają wiele zalet! Oprócz tradycyjnych wiadomości tekstowych, dają możliwość przesłania dźwięku - muzyki czy nawet osobistych wiadomości dźwiękowych, które można było nagrać, mając do tego odpowiedni sprzęt. Pocztówka dźwiękowa stanowiła w latach osiemdziesiątych innowacyjne rozwiązanie, które umożliwiało nadawcom przekazanie muzycznego upominku w bardziej bezpośredni sposób niż zadedykowanie piosenki w radiowym, czy telewizyjnym koncercie życzeń. Przesłanie pocztówki dźwiękowej czyniło przekaz słowny pełniejszym i jeszcze bardziej osobistym, a przez to zapadającym w pamięć!

Różnorodność pocztówek dźwiękowych

W tej kategorii odnajdziesz bardzo różnorodne pocztówki dźwiękowe. W tej kategorii, jako że są to produkty antykwaryczne - mogą znaleźć się prawdziwe perełki – pocztówki dźwiękowe, które ukazały się w niskich nakładach. Wśród nagrań pocztówek dźwiękowych każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie: od urzekających dźwięków natur, przez aktualne w czasach wydania tych pocztówek przeboje, po fragmenty koncertów muzycznych. Szukasz wyjątkowego prezentu? Możesz podarować drugiej osobie pocztówkę dźwiękową z osobistą wiadomością, która doda niepowtarzalnego charakteru każdej przesyłce.

W tej kategorii znajdziesz idealną pocztówkę dźwiękową dla swojej drugiej połówki, członka rodziny czy znajomych! Dowiesz się, jak personalizować swoje pocztówki dźwiękowe, aby sprawić, żeby były one wyjątkowym prezentem.

W dobie cyfryzacji przywróć życie starszym rozwiązaniom technicznym, które stanowiły nieśmiałą zapowiedź dzisiejszych rozwiązań. Pocztówka dźwiękowa może być lepszym prezentem niż sądzisz, bo jest łącznikiem pomiędzy współczesnością a światem analogowym, a przy tym wspaniałą pamiątką.

Pocztówka dźwiękowa to nie tylko kartka pocztowa - to emocjonalne doświadczenie dźwiękowe. Dzięki temu wynalazkowi komunikacja stała się jeszcze bardziej osobista. To rozwiązanie połączyło w sobie piękno tradycji i nowoczesności. Odkryj różnorodność pocztówek dźwiękowych dostępnych w Księgarni Armoryka. Zaglądaj do nas często, bo nigdy nie wiadomo jakie skarby trafią do naszej antykwarycznej oferty. Może czeka tu na Ciebie Twoja wymarzona pocztówka dźwiękowa?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl