do kasy suma: 0,00 zł

Mitologia celtycka

Książki o Celtach, dostępne w Księgarni Armoryka, obejmują przede wszystkim średniowieczne teksty, pełne magii, heroizmu i głębokich emocji, będące ważnym elementem europejskiego dziedzictwa kulturowego. Wśród nich celtycka mitologia odgrywa kluczową rolę, ukazując wierzenia i legendy tych ludów. Oferta książkowa Wydawnictwa Armoryka będzie z pewnością przydatna dla studentów filologii celtyckiej, ale nie tylko. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z kulturą i wyobrażeniami Celtów, do dziś zamieszkujących Szkocję, Wyspę Man, Walię, Kornwalię i Bretanię.

Wyspa Zaczarowana. Celtyckie legendy i mity dawnej Irlandii, autor: Tadeusz Zubiński

Wyspa Zaczarowana. Celtyckie legendy i mity dawnej Irlandii, autor: Tadeusz Zubiński
Wyspa Zaczarowana. Celtyckie legendy i mity dawnej Irlandii, autor: Tadeusz Zubiński

„Wyspa Zaczarowana. Legendy i mity dawnej Irlandii” - po raz pierwszy po polsku kompleksowe opracowanie mitologii Celtów irlandzkich. Napisane żywym, barwnym językiem, czyta się z prawdziwą przyjemnościa. Autor umie ...

Dostępność: Książka dostępna

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

37,00 zł

szt.

Mity, legendy i opowieści celtyckie – celtycka mitologia pełna magii i przygód

Mity, legendy i opowieści celtyckie przedstawiają świat, w którym magia splata się z rzeczywistością, a bohaterowie stają twarzą w twarz z przeznaczeniem, bogami i mitycznymi stworzeniami. W centrum tych opowieści leży duch przygody, honoru i niezłomności. Historia Celtów jest pełna zarówno bitew i podbojów, jak i głębokich refleksji nad naturą człowieka i jego miejscem w kosmosie. W naszej księgarni znajdą Państwo wyjątkowy wybór dzieł pozwalających na pełne zrozumienie tej niezwykłej tradycji. Spośród nich warto wymienić między innymi książkę Wyspa Zaczarowana. Celtyckie legendy i mity dawnej Irlandii. Odkrywa ona przed czytelnikiem bogactwo mitów i legend, które kształtowały kulturę i duchowość irlandzkich Celtów. Kolejna pozycja, Wiatr od Armoryki. Bretońskie podania i legendy, to zbiór podań, legend, mitów i opowieści dawnej celtyckiej Bretanii. Mabinogion. Prastare sagi walijskie jest z kolei cyklem średniowiecznych sag walijskich, które zawierają też romanse arturiańskie. Natomiast książka Elfy. Brytyjskie gobliny, walijski folklor, elfia mitologia, legendy i tradycje stanowi prawdziwe kompendium wiedzy na temat tajemniczego świata elfów. Każda z tych pozycji jest ważnym źródłem informacji o tradycji, historii i wierzeniach Celtów.

Celtowie – poematy o miłości dworskiej

Legendy Celtów od wieków były inspiracją dla poetów i poetek do tworzenia niezwykłych opowieści o miłości dworskiej. Jednym z najbardziej znanych dzieł są Dzieje Tristana i Izoldy. Ta opowieść przedstawia miłość pomiędzy rycerzem Tristanem a królową Izoldą, ukazując jednocześnie złożoność relacji międzyludzkich. Kolejna pozycja, Guigemar, opowiada o losach młodego rycerza, uwikłanego w sieć zakazanej miłości i przeznaczenia. Książka Historię wam opowiem, o której śpiewali dawni Bretonowie stanowi z kolei analizę średniowiecznego poematu o miłości dworskiej Lais Marii z Francji jako dzieła literackiego, które czerpie garściami z celtyckich legend przekazywanych ustnie przez bretońskich trubadurów. Innym przykładem są Pieśni Osjana, czyli zbiór poezji górali szkockich, odzwierciedlających ducha i tradycję Celtów. Dzieło to silnie oddziaływało na twórców epoki romantyzmu. Wszystkie książki dostępne w naszej księgarni stanowią nie tylko literacki skarb, lecz także źródło wiedzy o historii Celtów i ich niezwykłej kulturze. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z tymi opowieściami i odkrycia magii celtyckiej mitologii.

Powiązane kategorie:

Mitologia słowiańska

Mitologia nordycka

Mitologia indyjska

Mitologia grecka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl