do kasy suma: 0,00 zł
Filtrowanie
Dostępność
Nowość
Promocja

Tomasz a Kempis

Tomasz a Kempis - mistyk i teolog

Św. Tomasz a Kempis, znany również jako Tomasz z Kempis, urodził się około 1380 roku w Kempen, a zmarł 25 lipca 1471 roku w Zwolle. Był niemieckim zakonnikiem. Zanim wstąpił do Zakonu Kanoników Regularnych św. Augustyna, mieszczącego w Agnetenberg, obracał się w środowisku Braci Wspólnego Życia. Jego zetknięcie się z tą społecznością, rozwijającą się w XIV w. w środowiskach miejskich, postulującą umiarkowanie, dyscyplinę duchową i kult pracy w życiu codziennym osób świeckich, nie związanych ślubami zakonnymi, było spowodowane wstąpieniem do szkoły, prowadzonej przez tę społeczność.

Formacja słynąca z obserwowania przykładów życia nauczycieli w szkole w Deventer, do której uczęszczał św. Tomasz a Kempis, zaowocowała w przyszłości odkryciem powołania do życia zakonnego i wstąpieniem do Zakonu Kanoników Regularnych. W 1413 r. przyjął on święcenia kapłańskie. Pełnił także funkcję podprzeora w macierzystym klasztorze.

Tomasz z Kempis - teolog i mistyk, który żył na przełomie XIV i XV wieku, pozostawił po sobie jedno z najbardziej znanych i wciąż aktualnych dzieł religijnych, spełniających funkcję poradnika życia duchowego, a mianowicie: O naśladowaniu Jezusa Chrystusa. W klasztorze Tomasz a Kempis poświęcał się głównie kopiowaniu ksiąg. Jego oddanie pracy kopisty było imponujące. Nie licząc innych ksiąg, samą Biblię przepisał czterokrotnie.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Tomasz z Kempis - mistyk nadreński

Św. Tomasz a Kempis był związany z nurtami mistycznymi tradycji nadreńskiej, szczególnie z ruchem devotio moderna. Jego duchowymi przewodnikami byli Geert Groote i Florentius Radewijns, założyciele ruchu Braci Wspólnego Życia. Sam Tomasz a Kempis napisał biografie tych wybitnych postaci, przyczyniając się tym samym do zachowania pamięci o ich życiu i dziele.

Św. Tomasz a Kempis - książki, które przybliżają do Boga

Najbardziej znane dzieło św. Tomasza a Kempis to książka O naśladowaniu Jezusa Chrystusa. Jest to przewodnik ascezy chrześcijańskiej, uznawany za jeden z najważniejszych w historii tego nurtu. Po Tomasza a Kempis książki sięga wielu ludzi, którzy szukają własnej drogi formacji duchowej.

Św. Tomasz a Kempis napisał wiele książek, które pomagają w duchowej drodze, odpowiadając na potrzeby i problemy osób wierzących. Książki te odpowiadają na pytanie jak postępować, by naśladować Jezusa i jak doskonalić swoją relację z Panem Bogiem.

Napisane przez Tomasza a Kempis książki Ogródek Różany i Liliowa dolina stanowią swoiste przewodniki po duchowej drodze do zbawienia, zgłębiając tajniki ascezy i głębokiej refleksji.

Św. Tomasz à Kempis inspiracją dla osób wierzących

Dziś pamięć o Tomaszu a Kempis pozostaje źródłem inspiracji dla wielu wierzących, którzy szukają głębszego zrozumienia duchowości i życia religijnego. Jego nauki i napisane przez niego książki wciąż przemawiają do serc tych, którzy pragną podążać za Chrystusem. Tomasz z Kempis zapisał się na kartach historii Kościoła jako autor wartościowych poradników życia duchowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl