do kasy suma: 0,00 zł
Filtrowanie
Dostępność
Nowość
Promocja

John Milton

John Milton - angielski poeta i myśliciel

John Milton to niekwestionowany gigant literatury angielskiej, uznawany za jednego z najwybitniejszych poetów i myślicieli swoich czasów. Urodzony w 1608 roku w Londynie, Milton zapisał się złotymi zgłoskami w historii literatury, pozostawiając po sobie niezwykłe utwory poetyckie. John Milton stracił wzrok w wieku 49 lat, jednak to nie powstrzymało go przed kontynuowaniem pisania. Milton zaangażował się w politykę i był gorącym orędownikiem idei republikańskich podczas angielskiej wojny domowej. Był również obrońcą wolności prasy, wolności słowa i wolności wyznania. W swoich esejach i traktatach poświęcił tym tematom wiele uwagi. Jego prace miały i mają nadal duży wpływ na literaturę, teologię i filozofię. John Milton jest uznawany za jednego z najważniejszych pisarzy w historii literatury angielskiej.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

John Milton - książki, które zapadają w pamięć

John Milton książki poświęca poruszającym, różnorodnym i ważkim tematom, od religii i teologii po politykę, filozofię oraz ludzkie doświadczenie. Ze względu na uniwersalną problematykę podejmowaną w utworach, twórczość Johna Miltona pozostaje aktualna także dziś. Książki te zapadną Ci głęboko w pamięć ze względu na niesamowitą zdolność tego autora do ukazywania ludzkiego doświadczenia i myśli. John Milton podejmował tematykę dobra i zła, zbawienia, wolnej woli, był także orędownikiem wolności słowa i wolności wyznania.

John Milton - wiersze pełne refleksji

Johna Miltona wiersze emanują pięknem i głęboką refleksją. Utwory tego mistrza poezji nieustannie zachwycają czytelników. Jego epickie dzieło Raj Utracony to niekwestionowane arcydzieło literatury światowej, które wciąż zachwyca czytelników na całym świecie. Jest to epicki poemat, opowiadający historię upadku Lucyfera i grzechu Adama i Ewy. Poemat ten, napisany wierszem dziesięciozgłoskowym, to jedno z najważniejszych dzieł Johna Miltona. Wiersze zawarte w tej książce stanowią jedno z najwybitniejszych osiągnięć literatury angielskiej.

Zapraszamy do odkrywania dzieł Johna Miltona i do zgłębiania jego niezrównanego talentu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl