do kasy suma: 0,00 zł
Filtrowanie
Dostępność
Nowość
Promocja

Andrzej Sarwa

Andrzej Sarwa - Sandomierz bliski sercu pisarza

Andrzej Juliusz Sarwa, urodzony 12 kwietnia 1953 r. w Sandomierzu, jest pisarzem, poetą, tłumaczem i dziennikarzem. Obecnie jest członkiem warszawskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Był także członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego debiut radiowy miał miejsce w 1975 roku. Na antenie II programu Polskiego Radia w Warszawie zostały wyemitowany trzy wiersze Andrzeja Sarwy. W 1992 r. Andrzej Sarwa został wyróżniony w dziedzinie prozy na I Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy. Na podstawie jego powieści pt.: Opowieść o Halinie, córce Piotra z Krępy (wydanej we wznowieniu pod tytułem Pąsowy liść klonu), powstały w 1997 r. dwa słuchowiska radiowe zatytułowane: „Legenda o Halinie Krępniance, co Sandomierz od Tatarów uratowała” i „Legenda o Piotrze, rycerzu z Krępy, co go Tatarzy podstępnie zabili”. Obydwa słuchowiska zostały wyemitowane w 1997 r. na antenie II Programu Polskiego Radia.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Andrzej Sarwa - bogaty dorobek twórczy

Dorobek twórczy Andrzeja Sarwy jest bardzo bogaty i obejmuje ponad 250 publikacji książkowych, w tym poezję, prozę, tłumaczenia oraz teksty dotyczące religioznawstwa, teologii i zagadnień eschatologicznych. Andrzej Sarwa w swojej dysertacji doktorskiej zajmował się niszowym tematem, postaciami zbawicieli w eschatologii Zaratusztrianizmu. Zainteresowania Andrzeja Sarwy teologią, eschatologią, demonologią, historią oraz zielarstwem, miłość do rodzinnego Sandomierza i wrażliwość na los zwierząt znalazły odzwierciedlenie w jego twórczości. Na szczególną uwagę zasługują powieści, powstałe po 2012 r. - Wieszczba krwawej głowy, Cmentarz św. Medarda, Tuman krwawej mgły i Syn Cienistej Strony, w których wiedza z zakresu historii, okultyzmu, demonologii, została wykorzystana przez Andrzeja Sarwę jako budulec tła wydarzeń fabularnych. Andrzej Sarwa jest również autorem licznych leksykonów i poradników.

W swoich książkach porusza różnorodne tematy, od legend z różnych stron świata, przez opowiadania o zwierzętach, po różnorodne przepisy.

Andrzej Sarwa - nagrody, wyróżnienia i publikacje zagraniczne

Utwory Andrzeja Sarwy doczekały się przekładów na języki: włoski, francuski, ukraiński, rosyjski, hiszpański, japoński i turecki.

Za swoją twórczość Andrzej Sarwa został wielokrotnie uhonorowany, m. in. odznaczeniem "Zasłużony dla Kultury Polskiej" oraz Medalem "Pro Patria". W 2018 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wyróżnił go Złotym Krzyżem Zasługi, a rok później otrzymał Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Rok przed jubileuszem siedemdziesiątych urodzin Andrzej Sarwa został uhonorowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl