Życie przed życiem, życie po życiu? Rzeczy ostateczne człowieka i świata w tradycjach niebiblijnych, autor: Andrzej Sarwa

Dostępność: Książka dostępna
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 24,00 zł 24.00
ilość szt.
Zyskujesz 20 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Autor: Andrzej Sarwa
Tytuł: Życie przed życiem, życie po życiu? Rzeczy ostateczne człowieka i świata w tradycjach niebiblijnych
Oprawa: Miękka
Format: 14,50 x 20,50
Ilość stron: 148
ISBN 978-83-62173-43-3
EAN: 9788362173433

Jest to opracowanie dziejów oraz wierzeń dotyczących rzeczy ostatecznych człowieka i świata w tradycjach niebiblijnych. Książka omawia takie m.in. zagadnienia: Koniec świata w źródłach niebiblijnych: objawienia prywatne, objawienie Matki Bożej z Quito, objawienie z La Salette, proroctwo św. Malachiasza. Koniec świata - groza i przerażenie: kształtowanie się nowych wierzeń eschatologicznych w XIX i XX w. Życie przed narodzeniem i po śmierci: "życie po życiu?", rewelacje dra Moody`ego, reinkarnacja. Świat żywych i świat umarłych: spirytyzm - rodzina Foxów, Allan Kardec, profesor William Crookes i Katie King, Franek Kluski. Współczesne kontakty z zaświatami: Friedrich Jurgensena. Pismo bezpośrednie i pismo automatyczne. A także liczne przykłady dawnych opowieści z literatury.

Fragment: Czy umarli mogą objawiać się żywym? Oczywiste i zrozumiałe będzie, że po śmierci ciała łączność pomiędzy duszą osoby zmarłej, a ludźmi żyjącymi zostaje przerwana raz na zawsze, oczywiście w wymiarze doczesnym, materialnym. Świat żywych i świat umarłych są oddzielone od siebie tak dalece jak istnienie w czasie, od istnienia w wieczności. Czy Pan Bóg w pewnych szczególnych przypadkach nie zezwala duszom czyśćcowym – w jasno określonym celu, mającym bez wątpienia także i dobro duchowe (a nawet i doczesne) żyjących – kontaktować się z tymi ostatnimi? Kościół głosi, że “nie nam wnikać w Boże zamysły, nie nam osądzać Boże decyzje”, niemniej jednak od wieków całych literatura pobożnościowa pełna jest opisów spotkań dusz ludzi zmarłych z ludźmi żyjącymi. I dotyczyło to zarówno tych dusz, które prosto dostawały się do nieba, jak też tych skazanych na pokutę w czyśćcu, jak i wreszcie potępionych na wieki i strąconych w czeluści piekielne. Teologowie informują nas, że ani cuda, ani objawienia (z dopuszczenia Bożego) – w tym również i dusz czyśćcowych – nie mają miejsca po to, aby nam dostarczać sensacji i rozrywki. Stanowią one niepodważalne fakty, a to, że Bóg na nie zezwala, ma głębsze podłoże, mające na celu nasze duchowe dobro, jak również przypomnienie nam o spoczywającym na nas obowiązku pomocy duszom cierpiącym w czyśćcu. Opowieści o duszach pokutujących na cmentarzach, w starych zamczyskach, kościołach, czy klasztorach, obecnie uznano za bajki nie tylko bałamutne, ale i szkodliwe dla żyjących wiernych. Wszakże przecież, pytają niektórzy teologowie: czy czyściec to stan dusz, miejsce, w którym przebywają, czy może też i jedno i drugie? Czy z absolutną pewnością można wykluczyć, iż kary czyśćcowe nie mogą być odbywane także i na ziemi, tyle że może w jakimś innym wymiarze, różnym od znanego nam materialnego? Sądzę, iż warto by czytelnik zapoznał się z garścią przykładów mówiących o objawieniu się dusz czyśćcowych ludziom żyjącym, bądź też o innych formach kontaktów umarłych z żyjącymi.

TREŚĆ:
KONIEC ŚWIATA W ŹRÓDŁACH POZABIBLIJNYCH
Przepowiednie, objawienia, proroctwa...
Zjawiska umysłowe pochodzenia nadnaturalnego
Istota objawień prywatnych
Reguły dotyczące skutków objawienia
Reguły do rozpoznawania prawdy od fałszu w prywatnych objawieniach
Jak zachować się wobec objawień prywatnych
Pęd współczesnego człowieka ku niezwykłościom i "zjawiskom mistycznym"
OBJAWIENIA PRYWATNE
Przykłady prywatnych objawień
Objawienie Matki Bożej z Quito
Objawienie z La Salette
Proroctwo św. Malachiasza
Koniec świata - groza i przerażenie
Czy umarli mogą objawiać się żywym?
Opowieści o objawianiu się dusz czyśćcowych
Opowieści o piekle
Opowieści o piekle, duszach potępionych i ludziach opętanych
KSZTAŁTOWANIE SIĘ NOWYCH WIERZEŃ ESCHATOLOGICZNYCH W XIX I XX W.
Życie przed narodzeniem i po śmierci?
"Życie po życiu?" - rewelacje dra Moody'ego
Świat Żywych i Świat Umarłych
SPIRYTYZM
Profesor William Crookes i Katie King
Współczesne kontakty z zaświatami
Pismo bezpośrednie i pismo automatyczne
BIBLIOGRAFIA

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl