do kasy suma: 0,00 zł

Poznaj Żyda! - Teodor Jeske-Choiński

Dostępność: Książka dostępna
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość + -szt.
Zyskujesz 40 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Tytuł: Poznaj Żyda!

Autor: Teodor Jeske-Choiński

Wydawnictwo: Magna Polonia

Rok wydania: 2022

Okładka: miękka

Ilość stron: 180

ISBN: 9788396375339

Książka Poznaj Żyda! to pozycja, za której sprawą czytelnik ma okazję zapoznać się z mentalnością wspomnianego w tytule narodu. Choć okładka książki wygląda dość ironicznie, uszczypliwie i może nawet nieco infantylnie, jej treść odznacza się wyjątkową roztropnością i powagą w ujęciu tematu.
Autor książki – Teodor Jeske-Choiński – wspiął się na intelektualne wyżyny, aby ukazać przed Czytelnikiem naturę narodu żydowskiego. W swoich rozważaniach podkreśla, iż Żydzi wciąż uważają się za „naród wybrany”, co wiąże się z poczuciem wyjątkowości i automatycznej pogardy względem obcych.
W książce ukazana została historia niegdysiejszego narodu wybranego, jego cele, mentalność, a także powiązane z nim intrygi. Teodor Jeske-Choiński wyjaśnia również, z czego wynikały różnorakie prześladowania Żydów, a także pochyla się nad kwestią asymilacyjną. Każda z jego wypowiedzi opiera się na faktach i spójnym logicznym wywodzie.
Niniejsza praca, złożona w formie książki Poznaj Żyda!, zakazana była w dobie PRL-u. Obecnie powraca dzięki Fundacji Magna Polonia! Dlaczego poruszane w niej zagadnienia powinny być dla nas istotne także dzisiaj? Mimo iż czasy się zmieniają, treść niniejszej pozycji pozostaje nadal aktualna. Ujęte w niej zjawiska wciąż stanowią śmiertelne zagrożenie – obecnie jednak jeszcze mniej ludzi zdaje sobie z tego sprawę.

 

“Bawiliśmy się i bawimy się dotąd „zabawnymi“ Mośkami, Ickami, Abramkami, Geldhabami, przedrzeźniamy, śmiejąc się do rozpuku, ich komiczne ruchy, ich koślawy, odpadkami różnych języków popstrzony szwargot. Nie wielu z pomiędzy nas przyszło w ciągu wieków na myśl, że pod tą komiczną skorupą kryje się potężna indywidualność, stężała w ogniu bolesnych doświadczeń trzech tysięcy lat, że pod tą chytro-potulną grzecznością „uniżonego“ faktora, arendarza itd. czai się tłumiona siłą woli pycha „wybrańca Jehowy“, że pod tym „dobrodusznym“ uśmiechem wyzyskiwacza kipi bezgraniczna nienawiść do wszelkiej obcej siły, wybuchająca zawsze i wszędzie z furią nieprzejednanej vendetty, gdy z niej sprzyjające warunki zdejmą choćby na chwilę pęta sztucznej uległości.” (fragment książki)

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl